Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

701 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Burun estetiği ameliyatları arasında tercih edilen bir diğer ameliyat türü de rinoplasti burun ameliyatıdır. İnsan burnunun yapısında mevcut olan memnuniyetsizlikleri gidermek, düzeltmek amacıyla gerçekleştirilen cerrahi ameliyat türüne rinoplasti denir. Burun estetiği ameliyatı, burnun var olan şeklinin küçülmesi, büyümesi, burnun yüksekliğinin ayarlanması ve ya burunla dudak arasındaki var olan açının ayarlanması gibi problemlerin çözümünde kullanılabilir. Ayrıca bunların yanı sıra, biyolojik bozukluk, burun yapısından kaynaklı nefes almada bozukluk problemlerinin çözümü için de kullanılır.

Rinoplasti ameliyatı sonrasında, yüzünüzün fiziksel görünüşünü iyi yönde arttırabilir, daha estetik bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz. Lakin ameliyat sonrasında burun yapınız tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Çünkü, burun estetik ameliyatı insan burnunun yerine  başka bir burun ekleme değil, aksine var olan burun yapısına uygun şekilde ameliyatı gerçekleştirilen bir estetik cerrahi müdahaledir.

Ameliyat şartları, olarak kadınlarda yaş sınırı 16 (onaltı), erkeklerde ise bu yaş sınırı 17 ( onyedi) olmasına dayanarak uygun görülmüştür. Ameliyat öncesinde doktorunuzla iyi bir iletişim kurup, isteklerini net bir şekilde doktorunuza anlatmanız çok önemlidir. Çünkü doktorunuz sizin istekleriniz doğrultusunda burun estetiği ameliyatınızı gerçekleştirecektir. İlk muayeneyi olduktan sonra doktorunuz sizin istekleriniz doğrultusunda sizin burun yapınıza uygun olan olasılıkları size sıralayacaktır. Yüzünüzün genetik şekli, kıkırdak ve kemik yapınız, yaşınız gibi unsurlar, bu ameliyata doğrudan etki eden faktörler arasında yer almaktadır. Eğer ki herhangi bir alerji durumunuz mevcutsa, sigara kullanıyorsanız, solunum yetmezliği gibi sorununuz mevcutsa bunu ameliyattan önce mutlaka doktorunuza söylemelisiniz. Çünkü doktorunuz size yüzünüzün nasıl yıkanması gerektiğinden tutun alerjiniz için  kullanacağınız ilacı, ameliyat öncesi yapacağınız egzersiz tablosunu, hepsini size sıralayacaktır.

Burun estetiği ameliyatının riski oldukça düşüktür. Tabi ki tecrübeli doktorlar tarafından gerçekleştirildiğinde bu risk düşüklüğü geçerlidir. Bu alanda yaptığı ameliyatlarla kendini kanıtlamış olan Doçent Doktor Ozan Seymen en tecrübeli doktorlardandır. Tecrübeli bir doktoru tercih etmediğiniz takdirde, enfeksiyon bu ameliyattaki en büyük risklerdendir. Bunlarla birlikte burun ameliyatı esnasında uygulanan anesteziye karşı bir reaksiyon oluşması ve ya  burun kanaması da oluşabilecek riskler arasındadır. Rinoplasti ameliyatı 3-4 saat süren bir ameliyattır. Tabi bazı özel durumlarda bu süre uzayabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık