Sağlık Raporu Ücretli mi Oluyor?

1.726 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Artık sağlık raporu almakta ücretli oluyor. 2018 yılında hastaneye giderek rapor almak isteyen kişiler 50 TL ile 100 TL arasında bir ücret ödemek zorunda kalacak. Herhangi bir iş yerinde çalışan yada okuyan öğrenciler okullarına yada iş yerlerine sağlık raporu götürmek istediklerinde sağlık raporu alırken ücret şokuyla karşılaşabilir.

Sağlık Raporu Ücretli mi Oluyor?

Birçok işlemin paralı hale gelmesinin ardından sağlık raporlarınında ücretli olması vatandaşları çılgına çevirdi. Artık sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetki verilen sağlık güvenlik birimleri ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlık birimlerinden sağlık raporları alınabilecek. Sağlık alanında yapılan bu yenilik birçok kişinin tepkisini daha ilk günden aldı. Sağlık raporunun ücretli olmasını istemeyenlerin başlattığı kampanyalar ile kanunun değiştirilmesi ve sağlık raporunun tekrar ücretsiz verilebilmesi için tepkiler yağmaya başladı.

Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar?

Sağlık raporunun alındığı yere göre değişmekle birlikte en düşük sağlık raporu ücreti 50 TL iken en yüksek sağlık raporu ücreti ise 100 TL olarak belirlendi. Yani sağlık raporu almak istediğinizde 50 TL ile 100 TL arasında değişen bir ücretle karşılaşacaksınız. 2018 yılında yürürlüğe giren ve revizyona uğrayan iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre ücretsiz olarak alınabilen sağlık raporları artık ücretli. Sağlık raporları ücretli mi oluyor? sorusunun cevabı evet. Sağlık raporu almak artık ücretli ve ücreti 50 TL ile 100 TL arasında değişmekte.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık