Takma Kirpik Kullananların Bilmesi Gerekenler

502 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gözler kadınların mücevherleri gibidir. Özellikle de kirpkikler… Çünkü bir gözü güzel gösteren, gözün rengi dahi ortaya çıkaran ve bakışlara derinlik katan kirpiktir. Bu yüzden de kirpiklerimizi güçlendirmek için fazlasıyla özen gösteririz, ancak bir takma kirpik ile aynı etkiyi göstermesi elbette mümkün değil.

Takma kirpik günlük hayatta pek kullanılmasa da özel günlerin vazgeçilmezi durumunda. Özellikle de son dönemin iddialı göz makyajlarında olmazsa olmazsa detaylardan. Takma kirpkileri tek tek takacağınız gibi, bütün halinde de takabilirsiniz. Özel geceler için en çok tercih edilen elbetteki bütün halinde takılanlar oluyor. Diğer çeşidi daha çok günlük hayatta veya akşam gece gezmelerinde kullanılıyor.

Takma kirpik kullanımının kolaylığı kişisine göre değişiklik göstermektedir. Sürekli kullanan biri için kolay gelirken, daha yeni yeni kullanan biri için elbette ki zahmetli olacaktır, ancak bundan daha önemli bir sorun varsa o da kullanımının çok fazla dikkat ve özen gerektirdiğidir. Çünkü gözün enfeksiyon kapma riski çok fazladır.

Kirpik takarken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Kirpiği paketinden çıkarırken ellerinizin temiz olmasına dikkat edin ve hijyenik bir cımbız ile kirpiği paketinden çıkarın. Çıkardığınız kirpiği göz kapağınızın genişliğine göre boyutlandırarak kesin.
Kirpiğinize göre boyutlandırdığınız kirpiğinizin dip kısmına ince olacak şekilde bir yapıştırıcı sürün. 20-25 saniye bekledikten sonra takabilirsiniz. Çok sıvı olmamasına dikkat edin. Yoksa kendi kirpiklerinize yapışabilir. Sonra çıkarırken kendi kirpiklerinizden de olmayın. 😉
Kirpiği yapıştırırken göz kapığınızın ortasından başlarsanız daha doğru bir işlem uygulamış olursunuz. Yapıştırma işlemi tamamen bittikten sonra eyeliner sürerek yapışkanın izini deforme edebilirsiniz.
İşlem sırasında hijyen koşullarına son derece dikkat etmelisiniz. Çünkü göz çabuk enfeksiyon kapabilmektedir.

Kirpiklerimizi taktıktan sonra sıra geldi gün boyu gözlerimizi nasıl etkili göstereceğine ve gün boyu nasıl güzel görüneceğine!

1) Yüzünüzü Sudan Uzak Tutun

Uzun süre kirpiklerinizi etkili bir şekilde kullanabilmek için gözlerinizi suyla temas etmemesi gerekir. Uzun süreden kastımız tabii ki tüm gün değil. Zaten bu sağlık açınsından da uygun değil. Kesinlikle kirpiklerle uyumayın.

Makyajınızı çıkarmanız gereken bir durumda kirpikleriniz zarar görmesin istiyorsanız sulu ürünler kullanmamaya özen gösterin. Islak mendille göz çevrenizi temizleyin. Su ile temas ettirmediğiniz sürece takma kirpikleriniz 24 saat boyunca kalıcığını koruyacaktır.

2) Kirpiklerinizi Çıkarırken Sıcak Sudan Uzak Durun

Takma kirpiklerinizi çıkaracağınız zaman sıcak sudan uzak durmanız gerekiyor. Eğer duş alacaksanız ya da yüzünüzü yıkayacaksanız mutlaka suyunuzun ılık olması gerekiyor. Çünkü sıcak su kirpiklerinizin yapışkanlarının erimesine neden olacak. Bu şekilde kirpiklerinizde zarar görecektir. Ilık su ile kirpiklerinizi de koruyarak tekrar kullanabilirsiniz.

3) Su Bazlı Maskara Kullanın

Su bazlı ürünleri normal zamanlarda kullanmanızı pek önermiyoruz. Çünkü temizlerken zorluk çekebilirsiniz, ancak kirpiklerinizin gün boyu kalıcılığını istiyorsanız ya da özel bir davete gidecekseniz su bazlı maskaralar kullanarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yağlı ürünler özel davetler için yetersiz olabilir ve kirpiklerinizin çok çabuk deforme olmasına neden olabilir.

4) Kirpik Kıvırıcılardan Uzak Duruyoruz!

Kirpik kıvırıcılar şu sıralar pek bir moda, ancak bu aletin kirpiklerinize zarar verdiğini unutmamanızda fayda var. Bazı kadınlar kirpik kıvırıcıları rimel sürdükten sonra ya da takma kirpik taktıktan sonra kullanıyor. Bilinçsizce yapılan bu işlem aslında kirpiklerinize ciddi anlamda zarar veriyor. Özellikle de takma kirpik taktından sonra kirpiklerinizi kıvırmanız, kirpiklerinizin kırılmasına neden olur.

Kirpiklerinizin zarar görmesini ve kırılmasını istemiyorsanız, bu tehlikeli ve zarar verici işlemlerden uzak durun! Bizden size küçük bir tavsiye.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık