Tüy Dökücü Kullanmak Zararlı Mı?

1.020 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tüy dökücü Anadolu topraklarında uzun yıllardan beri tüy azaltıcı ve istenmeyen tüy çözümü olarak kullanılan doğal bir yöntemdir. Osmanlı döneminde Cariyelerin ağda sonrası masaj yaparak kullandığı tüy dökücü günümüzde bulunması zor olması sebebiyle özel olarak şişelenmiş bir kozmetik ürün haline gelmiştir.

Tüy dökücü hala Anadolu’nun birçok köyünde yeni doğan bebeklerin bacaklarına ve koltuk altına sürülmektedir. Bu yöntem sayesinde ilerleyen yaşlarda kıl ve tüy oluşumunun önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Acvit İstenmeyen tüyler estetik ve temizlik açısından insanlar için uğraştırıcı ve kötü bir özelliktir. Bazı insanların daha sarı bazılarının ise çok az veya ince tüylü olduğunu görürüz. Genetik bir özellik olan tüylenme özellikle kadınlar için büyük bir dert haline gelmiştir. Erkeklerde ise sırt, göğüs ve göbek bölgesinde yer alan kıllar kötü bir görüntü oluşturmaktadır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, tıraş, epilasyon gibi yöntemler sık sık tekrarlanması gereken uğraştırıcı yöntemlerdendir. Lazer epilasyon ile tüy sorununu çözmek ise pahalı ve zaman isteyen bir işlemdir. En az 3-4 seans uygulama yapılması tüylerin köklerinin yanması ile çözüme kavuşmaktadır. Lazer epilasyon yapılan bölgenin güneş görmemesi ise lazerin başarılı olması için önemlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık