Vertigo Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

1.114 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kelime anlamı olarak dönmek şeklinde ifade edilen Vertigo kendisinin ya da çevrenin hareket illüzyonu olarak bilinmektedir. Baş dönmesi anlamında kullanılan Vertigo bir hastalığın işaretçisi ve semptomdur. Vertigo nedir nasıl tedavi edilir şeklinde duyulan endişelere hekim muayenesinden sonra izlenecek yöntem ile karar verilmektedir.

Vertigo Nedir?

Vertigo nedir nasıl tedavi edilir diyorsanız ve baş dönmesi, denge bozukluğu gibi problemler sizde de baş gösteriyorsa bu tür hastaların bir an önce hekime başvurmaları gerekmektedir. Son dönemde kişilerin hekime gitmesinin en yaygın sebeplerinden üçüncüsü olarak Vertigo görülmektedir. Vertigonun nedenleri vücutta denge organı olan kulağın denge kısmı ile ilgili gerçekleştirilen operasyonlar, hastalıklar ve buna benzer etkilerdir. Vertigo kulak içerisindeki kristaller ile ilgilidir. Vertigonun belirtileri arasında mide bulantısı, düşme sorunları, kusma, hareket edememe, dengesizlik, gözler de kararma, sersemlik hissi, kalabalık mekanlarda insanların üst üste gelmesi gibi belirtilerdir. Vertigo nedir nasıl tedavi edilir sorusu kadar bu hastalığın tedavisi için uygulanan yöntemler de merak konusudur.

Vertigo Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son dönemde en çok duyulan hastalıklardan biri olan Vertigo nedir Nasıl tedavi edilir diyorsanız Vertigo tedavisinde ilaç kullanımı, cerrahi yöntemler ve vestibüler rehabilitasyon yöntemleri tercih edilmektedir. Kulak burun boğaz uzmanlığı altında incelenen Vertigo denge bozukluğu sorunlarının tanı ve tedavisi için gerekli araştırmaları ve muayeneleri gerçekleştirerek tedaviye yönelmektedir. Tanı ortaya koyulduktan sonra tedavi yöntemleri arasından en uygun olanı hasta için uygulanmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık