Yumuşak Ciltler ve Tırnak Bakımı Önerileri

1.160 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Genellikle el sağlığı için tercih edilen vazelinin aslında cildimiz için pek çok bölgede faydalı bir ürün olduğunu biliyor muydunuz? Suda çözülmeyen yapısı ile yaralar üzerinde kesin sonuçlar doğuran bu etkili bileşim hidrokarbon özelliği sayesinde eczacılık alanında da sıklıkla kullanılmakta. Özellikle mineral yağları ve parafin özleri sayesinde kozmetiğin temel maddelerin biri olarak kabul edilen vazelinin saç bakımı, tırnak, cilt ve kaş gibi bölgelerde de etkili çözümler ürettiği bilinmekte. Eğer siz de vazelinin faydaları nelerdir sorusunun yanıtını arıyorsanız bu yazımızla hem bilgilenebilecek hem de ürünün nasıl kullanılması gerektiğine dair sorularınıza karşılık bulabileceksiniz.

Tırnak Bakımı İçin Vazelin

Vazelin, tıpkı limon gibi tırnaklar üzerinde besleme ve kırılmaları engelleme avantajı barındırıyor. Haftanın belirli günlerinde özellikle yatmadan önce tırnaklarınıza vazelin sürebilir, aynı zamanda ellerinizdeki çatlakları da giderebilirsiniz. Kış aylarında sıklıkla karşılaşılan bu durum tırnaklarınızın beslenmesini sağlayacak, ellerinizi de yumuşak bir görünüme kavuşturacaktır.

Vazelinle Yumuşak Ciltler

Kırışıklıklar ve dökülen deri problemlerinde tavsiye edilen vazelini topuk ve dirsek bölgelerine sürerek etkili bir koruma sağlamanız mümkün. Bu durum aynı zamanda kararma gösteren cilt yüzeylerinde de etkili olacaktır. Kuruma ve sertleşmeye bağlı deri kanamalarında da vazelinle kalıcı bir güzellik elde edebilmektesiniz.

Seyrek Kaşlara Etkili Çözüm

Pek çok kadının vazelinin faydaları nelerdir yanıtını bulmak için tercih ettiği ürünler arasında kozmetik takviyeler yer alıyor. Oysa güzellik için tercih edilebilen vazelinin kaşlar üzerinde de geniş etki alanları bulunuyor. İnce bir kulak çöpü yardımıyla vazelini kaşlarınız üzerine sürerek seyrekleşme problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Unutmamalısınız ki kaşlar, iyi bir ifadenin ve karakteristik bir duruşun temsilidir.

Dudak Çatlaklarında Vazelin Yumuşaklığı

Kışın dudaklarınızın çatlaması sorununu gidermek için vazelinden faydalanabilirsiniz. Dudak üstündeki çatlamaya müsait deri tabakasını yumuşatan bu etkili ürün kabuklu yapının parlak bir görünüm kazanmasını da olanaklı hale getirecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık