Çocuk Parası Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

İlerleyen teknoloji sayesinde artık çoğu işlemlerimizi elektronik ortamlarda yapabiliyoruz. Eskiden bu işlemleri yapmak için birkaç gün önceden bir sürü evrak ve devlet dairesi dolanmak zorunda kalıyorduk.

Çocuk parası sorgulama işlemini ise günümüz teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak e-devlet portalı üzerinden kolayca saniyeler içerisinde yapabiliyoruz. İnternet haricinde çocuk parası sorgulama işlemini PTT şubelerinden de yapabilirsiniz. TC. kimlik numarası ile işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Çocuk parası devlet tarafından yeni doğan çocuklar için yapılan karşılıksız bir yardımdır.  Yeni doğum yapan her anne parasını alabilir.  1. Çocuk için 300 TL, 2 çocuk için 400 TL ve 3 çocuk sonrasında tüm ihtiyaçlarınız için 600 TL olarak belirlenmiştir.  15 Mayıs 2015 tarihi ve sonrasında doğum yapmış olmanız gerekmektedir. Özel güvenlik sisteminin yıllardır var olan bir uygulamasıdır. Kadın sigortalılar doğum yapması durumunda doğumdan önce 8 ve doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere doğum parası rapor parası alma hakkına sahiptir. çoğu hamileliklerde süre doğumdan önce 10 hafta olmaktadır.

Doğum yapan kadının rapor parası alması için 90 günlük prim şartı aranmaktadır. Doğum parası sorgulama işlemi de internetin kolaylığı sayesinde e-devlet portal ile sağlanabilir. Doğum parası sorgulama için www.cocukparasi.com da sizlere destek olmaktadır. Siteyi ziyaret ettiğinizde direk olarak sorgulamak için doğum paranızın ne kadar olduğunu kimlik doğrulama işlemi yapmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık