Döşemelik Kumaşlarda Kalite ve Dayanıklılık Faktörü

Sponsorlu Bağlantılar

Döşemelik kumaş farkları arasında en önemli farkın kalite farkı olduğunu görebiliyoruz. Bir kumaş seçeceğiniz zaman kumaşın kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekir. Aynı kumaş tipinden farklı kalitelerde kumaşlar üretildiğini görebilirsiniz. Kumaş alırken kumaşın çekme ihtimali olup olmadığını ve ileride temizleme evresinde renginin atıp atmayacağını mutlaka öğrenmeniz gerekecektir. Bu ayrıntılara dikkat etmediğiniz süre sorun yaşama ihtimaliniz olacaktır.

Döşemelik Kumaş Seçiminde Dikkat Etmemiz Gerekenler

Döşemelik kumaş seçimi sırasında özellikle bazı kumaş özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Bu özelliklere dikkat ettiğiniz zaman seçtiğiniz kumaşı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Seçim sırasında dikkat etmeniz gereken özellikler şu şekildedir:

-Kumaşta kullanılan iplik içeriğine ve leke geçirmez olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

-Kumaşın yıpranma direncini anlamak istiyorsanız sürtünme kat sayısına özen göstermelisiniz.

-Kullandığınız kumaşın yıkanabilir olması ve sağlamlığı çok önemlidir.

-Doku ve renk uyumuna dikkat etmelisiniz.

-Kumaşın çekme riskine mutlaka özen göstermelisiniz.

-Kumaş özellikleri arasında sık dokuma özelliği varsa bu kumaşlar daha rahat temizlenecektir.

Döşemelik Kumaşta Kalite Nasıl Anlaşılır ?

Döşemelik kumaşlar arasında gerçekten en kaliteli kumaşı seçmek istiyorsanız sizlere belirttiğimiz özelliklere dikkat etmeniz gerekecektir. Bu şekilde uzun süre kullanabileceğiniz bir kumaşı seçme imkanına sahip olursunuz. Bunun yanı sıra seçeceğiniz kumaşın bakımının ve temizliğinin nasıl yapılacağına da özen göstermelisiniz. Döşemelik kumaşlar yıkanmaz. Fakat silinme veya kuru temizleme özelliğine sahip olan kumaşlar yer almaktadır.

Kaynak : Sinay.com.tr

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık