Karın Germe Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Doğum ,kilo alıp verme gibi durumlar sonrası karın bölgesinde belirgin bir deformite meydana gelebilir. Özellikle karın altı kısımda göbek altı kısımda sarkma rahatsız edici olur. Bu alanda pşikler vb sorunlar olabilir. Hijyen sorunları meydana gelir. Karın ön duvar kaslarının bollaşmasıda deformiteye katkı sağlar. Kas arasındaki gevşemelerde iç organlarda fıtıklaşmalar olabilir.

Karın germe ankara operasyonları genel anestezi altında yapılır. Aslında tek bir operasyon değildir. Kimi hastada sarkma yoktur. Sadece liposuction yeterli olur. Kimi hastada mini karın germe ankara yeterli olur. Kimi hastalarda ise tam bir karın germe operasyonu yapılır.

Operasyon yaklaşık 3 saat sürer. Karın yan kısımlara ve ön kısımlara liposuction yapılır. Sonrasında karın ön duvardaki fazla cilt alınır. Kas dokusu sıkılaştırılır. Varsa fıtık onarılır. Sonrasında göbek alt kısımda ve göbek deliği etrafında dikiş olacaktır. Hasta 1-2 gece hastanede kalır.

Korse operasyon sonrasında takılır. Yaklaşık 3 hafta kadar takılması istenir. Günlük hayata dönüş genelde ilk hafta içinde olmakla kişiler arası süreç farklı işler. Kanama enfeksiyon vb durumlar süreci uzatabilir.

Kişi yaklaşık 1-1.5 ay içinde spor yapabilir.

Kaynak: karın germe ankara

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık