Şeker Hastalığında Yenimesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Evimizin neşesi bebeklerimizin bakımı ve büyümesi her zaman için stresli bir dönemi de beraberinde getiriyor. Bu aşamada siz değerli annelere en iyi şekilde yardımcı olmaya ve bilgi vermeye çalışacağız.  Öncelikle bebeklerde anne sütünün önemi çok büyüktür. Ayrıca yeni doğanlarda uyku düzeni her zaman için sorunludur ve bu sorunu çözmek için sizler de hassas bir çalışma ile onların huzurunu en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.

Şeker Hastası Neler Yemelidir ve Neler Yememelidir?

Şeker hastalığı zorlu bir hastalık olmakla birlikte bu hastalıkta kızartma, şekerli, yağlı yenilmemelidir. Abur cubur yenilmemeli ve ucuz süre aç kalınmamalıdır. Düzenli bir beslenme programı seçilmeli ve bu doğrultuda günde en az 3 öğün yenilmelidir. Sık sık ve az az yemek, aç kalmamak şeker hastalarının ani şeker yükselmemesi yada düşmemesi için çok önemlidir. Yumurta, Peynir, Izgara, Süt ve Süt ürünleri, Tavuk, et, balık, buldur, meyve ve sebze, Tam tahıllı ekmek, Kurubaklagiller ve Tahıllar yenilmelidir.

Cilt bakımında öncelikle cildiniz kuru veya çok yağlı olup olmadığı belirlenmelidir. Cildimizin kuruluğu kadar cildimizin yağ oranının fazla olması da yaptığımız makyajın istediğimiz gibi güzel olmamasına neden olur. Cilt bakımı kadar saç bakımı ürünleri, makyaj malzemeleri, cilt temizleyicileri, maskeler, gözaltı, duş öncesi ve sonrası bakım ürünleri hayatımızın bir parçası olmalı kendimize değer vermeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık