Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Ergenlik problemleri arasında yer alan sivilce problemi bazı kişilerde hayatın sonuna kadar en büyük cilt problemi olarak görülebilmektedir. Sivilcelerden kurtulmanın yolları bulunuyor olsa da cilt bakımına özen göstermediğiniz zamanlarda maalesef yeniden karşınıza çıkabilecek problemlerden bir tanesidir. Sivilcelerden kurtulmak için ne yapılması gerekiyor ve cilt tipine uygun maske ve kür tarifleri nelerdir? diye düşünüyorsanız www.kadingibi.com adresi üzerinden konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Pratik olarak uygulayabileceğiniz sivilcelerden kurtulmanın yolları doğal ürünler ile sağlanabildiği gibi evinizde her zaman bulunan karışımlar ile de mümkün olacaktır. Doğada birçok problemin çözümü bulunmaktadır. Bunun için evinizde salatalık, bal ve tarçın gibi besinlerden yardım alarak sivilcelerden tamamen kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. Bu maddelerin ve besinlerin cilde etkileri ve ne şekilde uygulanması gerektiği konusunda online adres üzerinde detaylı bilgi sizlere sağlanıyor. www.kadingibi.com bir kadın bloğundan çok daha fazlasını sizlere sağlamakta olup güncel bilgiler sayesinde yaşamış olduğunuz tüm problemlere çözüm oluşturmanızı sağlıyor.

Beslenme alışkanlıkları nedeniyle ve yağlı yiyeceklerden kaçınmamak gibi etkenler sebebiyle sivilcelerden canınız yanabilir. Bu konuda yapmanız gereken sivilcelerden kurtulmanın yolları nelerdir araştırması yapmaktır. Gerek beslenme düzeni gerek cildinize uygulayacağınız tonik, maske ya da tedavi edici kremler bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Geçici tavsiyeler yerine daha kalıcı çözümler arıyorsanız günlük uygulayacağınız maden suyu ile yüz yıkama yöntemi ile de sivilcelere veda edebilirsiniz. Tüm bu uygulamaların nasıl yapılması gerektiği konusunda online adresimiz sizlere bilgiyi veriyor.

Sivilce her dönemde çıkabiliyor, fakat bayanlar için özellikle adet dönemlerinde çok daha fazla çıkabilmektedir. Adet döneminde hormon değişikliğinin sivilce çıkmasına neden olduğu ve sivilcelerin çok daha agresif bir yapıda ortaya çıktığı görülmektedir. Sivilcelerin adet dönemi boyunca çıkmaması ne yapılması gerektiği, ne gibi durumlarda daha fazla sivilce çıktığını makalemizden edineceğiniz bilgilerle öğrenebilir ve adet dönemlerinde sivilcelerden kurtulma şansı elde edebilirsiniz.

Stresten Uzak Durun

Stres hayatımızın her döneminde olabiliyor. Fakat, uzun süreli stresli bir yaşam sivilcenin artması için başlı başına en büyük neden olabilmektedir. Stresli anlarınızda doğru nefes hareketleri, sosyal aktiviteler, bir süre yaptığınız işten uzak kalma gibi davranışlar stresi kontrol altına almanız için yeterli olabilir.

Elma Sirkesi Sivilce Çıkmasını Önlüyor

Elma sirkesinin birçok problemi ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Özellikle cilt ile ilgili sorunları elma sirkesinin iyi geldiği gibi sivilcelerede iyi gelmektedir. Yüzde bulunan fazla yağları alan, ciltteki lekeleri temizlemeye yarayan elma sirkesini, ufak bir pamuğa sürerek yüzünüze yedirerek uygulayabilirsiniz.

Beslenmenize Dikkat Edin

Özellikle adet döneminde yenilmemesi gereken tatlıları aşırı tüketmek yada iştah kaybı nedeniyle iyi beslenmemek, yağlı gıdaları tüketmekte sivilceleri arttırmaktadır. Bu nedenle sivilcelerin daha çıkması yada hiç çıkmaması için beslenmenizede dikkat etmek zorundasınız.

Adet Döneminde Çok Sıkı Giyinmeyin

Adet dönemi boyunca çok sıkı giyinmek, cildi aşırı sıcak tutmak sivilcelerin oluşmasını arttıracaktır. Mümkün olduğunca rahat olabileceğiniz, ince ve bol kıyafetler giyinmelisiniz. Özellikle vücut ısısının arttığı grip, soğuk algınlığı vb. hastalıklarda da sivilcelerin arttığını görebilirsiniz. Bu yüzden adet döneminde giyim tarzınız ve hatta oda sıcaklığı bile sivilcelerin çıkması konusunda etkili olacaktır.

Gündelik yaşam, sağlık, dekorasyon, ilişkiler, moda v.b konular hakkında yazılar bulunan sitemizde birbirinden güzel öneriler yer almaktadır. Uzman kişiler tarafından ele alınan bu yazılar sayesinde birçok konu hakkında aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Herhangi bir konu ile ilgili teknikler öğrenebilir ve bu teknikleri kendi hayatınıza kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sitemizde evde cilt bakımı hakkında yazılar yer almaktadır, buradan evde yapabileceğiniz birbirinden etkili yöntem önerileri bulunmaktadır. Kadingibi.com da sizin için uygun olan yöntemleri deneyebilir ve kendi imkanlarınız ile kendi cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık