Vajinismus Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Sponsorlu Bağlantılar

Vajinismus uzun zamandan beri kadınların cinsel anlamda en çok şikayet ettiği ve korktuğu rahatsızlıkların başında geliyor. Özellikle evliliği zedeleyici bir tarafının bulunması ve eşlerin arasını açması problemlerin tetiklenmesine neden olabiliyor. Utanç ve korkma gibi nedenlerle tedaviyi reddeden kadınlar bu problemin biraz daha büyümesine neden olurken, her geçen gün tartışmaların seyri biraz daha artabiliyor. Neyse ki günümüzde Vajinismus korkulacak bir hastalık olmayıp çok kısa bir süre içinde İzmir Vajinismus tedavisi ile çözülebilen bir sorun olmaktadır.

Vajinismus problemi temel olarak vajen kaslarının kadın tarafından istemsiz bir şekilde kasılmasından sonra oluşur. Bu durumda cinsel ilişki gerçekleştirilmezken kişiler bazı zamanlar içinde ağrı ve acı hissedebilir. Vajinismus sorunu yaşamakta olan kişiler durumların bu şekilde olmasından dolayı büyük bir üzüntü duyarken, kendi başlarına kalmayı tercih ederler. Her cinsel ilişkinin yine aynı şekilde sonuçlanması bir süre sonra kadınların güveninin sarsmasına neden olurken, kişiler bu problemin hiçbir zaman çözülemeyeceğini kendilerine inandırırlar.

Oysa ki, Vajinismus İzmirde çok kolay bir şekilde tedavisi sağlanan ve yüzde yüz memnuniyet sağlayan bir rahatsızlık olmaktadır. Cinsel terapistler yardımıyla uzun zamandan beri bir şikayet haline gelen ve eşlerin arasını açan bu durum çözülebilmekte ve aileye yeniden huzur kazandırılmaktadır.

Vajinismusun Tipik Belirtileri

  • Cinsel ilişkinin ağrılı bir hal alması
  • Cinsel ilişkinin olmaması ve ilişkiden kaçınma
  • Kadında kendini geriye çekme ve bacakları kapatma
  • Titreme, terleme ve bunaltı gibi durumlar içinde olma
  • Vajinada ağrı hissetme
  • Kadında panik atak benzeri bir korkunun başlaması
  • Kişinin sürekli olarak cinsel ilişkiyi ertelemeye çalışması

İlk olarak ortaya çıkan belirtiler arasında olup, bu durum kadından kadına olmak üzere daha şiddetli tepkiler gösterebilmektedir. Özellikle günümüz şartları hesaba katıldığında İzmir ili bu rahatsızlığı giderebilmek açısından oldukça iyi bir seçim olarak karşımıza çıkarken, çiftlerin içine düştükleri bu dertlerin tamamen sona ermesine neden olur. Vajinismus İzmir tedavisi hastaların memnun kalarak başvurmuş olduğu bir tedavi şekli olup, çok kısa bir süre içinde sorunlarını tamamen ortadan kalktığını bildirmektedirler. Hatta tavsiye ediyorum Vajinismus tedavisi için diye söz edilen İzmir, bu nedenle diğerlerinden daha avantajlı bir yapıya sahiptir.

Aile danışmanlığı ve Cinsel terapi alanında yetkin olan Psikolog M. Berk KARAOĞLUgerek İzmir- Alsancak’ta ki danışmanlık merkezinde gerekse Online Terapi ile şehir dışı ve yurtdışındaki kişilere yönelik psikolojik destek vermektedir. Randevu ve bilgi için 02324222628 veya 05325074940 no lu telefondan destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık