Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Uygulanır?

Sponsorlu Bağlantılar

Konut ve kurum kuruluşlardan en çok tercih edilen ısıtma sistemleri yerden ısıtma sistemleridir. Alternatif enerji kaynaklarının hemen hepsi için uygun olan bu sistem güneş enerjisi ya da ısı pompası gibi tercihlerle de uygulanmaktadır. Yüksek enerji tasarrufu sağlayan yerden ısıtma sistemleri alttan ısıtma sistemi olarak da bilinmektedir. Diğer ısınma sistemlerinde olduğu gibi bakım yapma zorunluluğu bulunmayan bu sistem yalnızca mekanın mimari yapısı ile doğru orantılı kurulmalıdır.

Yerden ısıtma sistemlerinde mekanın zemini sıcak olacağından daha konforlu bir ortam sağlanmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde hava sirkülasyonu oluşmadığı için toz kalkma durumu olmamaktadır. Bu da alerjik reaksiyonların önüne geçmektedir. Sistemin döşenmesi sırasında küçük ince veya tek parça borular kullanılmaktadır. Bu sebeple de diğer ısıtma sistemlerine göre güvenli bir sistem kurulmuş olmaktadır. Alttan ısıtma sistemi ortam havasını kurutmadığı gibi bütün zeminlerde ısıtma işlemini gerçekleştireceği içinde sıcaklık çok daha düşük su sıcaklıklarında sağlanabilmektedir. Alttan ısıtma sisteminin en önemli avantajlarından bir tanesi de bakım gerektirmeyen bir sistemdir.

5 yılın sonunda yılda iki kez olmak üzere bakım yapılması gerekebilir. Bu ısıtma sistemi 3 farklı yöntemle sağlanmaktadır ve bu sistemlerin çalışma prensipleri birbirinden farklıdır. Sizlerde tozlu havayı solumak ve eski yöntemlere devam etmek istemiyorsanız özellikle eski yapılarınızda da daha verimli ısınma elde etmek istiyorsanız yerden ısıtma sisteminden yararlanarak daha konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık