Bayanlarda Saç Kayıpları Ve Kellik

1.286 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Saç kayıpları erkeklere olaranla 4’te 1 daha az olmasına rağmen erkeklere oranla daha fazla korkutan bir durumdurç. Özellikle genç bayanlar saçlarındaki hızlı dökülmenin kellik ve saç köklerinin gözükebileceğinden korkabilmektedir. Kellik önleme ve tedavi edilmesi için bayanlar çeşitli tedavilere başvurmasına rağmen doğru tedavi yapılmadığı sürece saçların dökülmesini durdurmayacağı gibi bayanlardaki saç dökülmesinin tedavi edilmediğinde çok daha hızlı artışa geçebileceğini ortaya koymaktadır.

Saç Dökülmelerine Karşı Önlemler

Saç köklerinden tekrar saç çıkması için yapılmakta olan gen tedavisi sonucu, mevcut saçın klonlanması ve bayanlar için özel olarak geliştirilmekte olan ilaçlardır. Birçok bayan saç dökülmelerine karşı alınabilecek önlemleri araştırırken ciddi anlamda bir tedavi şekli göremediğinde geleceğe dönük yeni araştırma ve umutları içinde barındırabilmektedir.

Bayanlarda saç dökülmesiyle ilgili olarak en yeni önlemleri test etme fırsatı bulunlar başta ABD pazarı olmak üzere Avrupa’nın en iyi araştırma yapmakta olan hastanelerine başvurmaktadır. Araştırma ve geliştirmenin ilk aşamalarında test için denekler gerekmenin yanı sıra sağlam bütçelere ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu da saç dökülmesiyle ilgili tedavilerin yeterince araştırma yapılmasının önüne geçmektedir. Kadınlarda saç dökülmesi genç yaşlarda da, orta ya da ilerleyen yaşlarda da başlayabilmektedir. Bunun en önemli nedeni kimi saç dökülmeleri genetik olurken, kimileri stres ve diğer hastalıklardan dolayı sonradan ortaya çıkabilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık