Cilde Buz Uygulamasının Faydaları

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Buz küpleriyle yapılan cilt masajları cilde tazelik kazandırır, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Sivilce üzerine buz uygulamasıyla sivilcenin kızarıklığı ve şişliği azaltılabilir. Buzun cilde yararlarından buz ile cilt bakımı yaparak nasıl faydalanabileceğinizi anlatan cilde buz uygulamasının faydaları..

Söz konusu olan güzellik ipuçları olduğunda buz küpleri en az akla gelen ve en az kullanılan cilt bakım ürünlerinden biridir. Aslında en kolay sahip olabileceğiniz, uygulaması en pratik ve de çok yönlü bir cilt bakım uygulaması. Muhtemelen herkesin dondurucusunda bir miktar vardır.

Buz küplerinin yüz üzerinde oldukça şaşırtıcı etkileri vardır. Çok basit bir adımla cilde buz uygulamasını bir rutin haline getirerek cilt sorunlarıyla daha kolay şekilde başa çıkabilirsiniz. Böylelikle pahalı ürünler kullanmak zorunda da kalmayacaksınız muhtemelen. Peki cilde buz uygulamasının faydaları neler? Bu uygulamaları yaparken dikkat edilmesi gerekenler, su dışında yapılabilecek faydalı buz küpleri neler?

Cilde Buz Uygulamasının Faydaları

1- Sivilceleri Küçültme :

Yüz üzerinde buz uygulaması yapmanın en popüler faydalarından biri büyük aknelerin, sivilce şişliklerini küçültmesidir. Sonuçta sivilce küçük bir yaralanmadır. Buz özellikle kızarıklık ve şişliği sakinleştirir ki özellikle de kistik akne varsa işe yarar. Ağrıyı, çürükleri uyuşturduğu gibi rahatlatabilir.

Bununla birlikte, sivilcelerin hassas olduğunu da unutmayın. Ayrıca buz küpünde bakteri olabileceğini de ihtimaller arasına ekleyin ve bu nedenle sivilceye ve yüzünüze buz uygulamasını dikkatli yapın. Gerekiyorsa buz küpünüzü temiz bir kağıt havluya sararak cildinizi daima koruyun.

Dikkat : Ayrıca cilde bu uygulaması yaparken aynı noktada buzu uzun süre tutmamanızı, yüzde gezdirerek yapmanızı öneririm. Çünkü hassas cildi olanlar, damarları cildin üst tabakasına çok yakın olanlarda nadiren de olsa küçük damar çatlamalarına sebep olabilir. Bu yüzden ince bir havlu veyaz bez ile uygulama yapmak daha iyi olacaktır.

Akne-sivilceler, oldukça acı verici şekilde yüz, sırt, göğüs ve kollar gibi vücudun pek çok bölgesinde ortaya çıkabilir. Evde kolayca yapılabilen doğal yüz temizleyici ve maskeler ile sivilcelerden kurtulmak mümkün.

2- Solgun Cildi Canlandırın :

Yüzünüzde bir buz küpünü gezdirerek donuk cildi canlandırmak mümkündür. Soğuk dolaşımı artıracak ve cildinize renk gelmesine yardımcı olacaktır. Makyajınızı uygulamadan önce bile cildiniz doğal olarak aydınlatılacaktır. Gün doğumu ile birlikte, sabah ilk iş bir buz küpü uygulaması yapmak, canlı bir uyandırma çağrısı olarak etkisini ikiye katlar.

3- Cilde Masaj :

Yüzünüzü biraz buz küpü terapisi ile tedavi edebilirsiniz. Birkaç buz küpünü ince, temiz bir havluyla sarın ve hafifçe yüzünüzün her yerine sürtün. Havlu içerisinde buz küplerinin yüze yaptığı masajı hissetmelisiniz. Bu, dolaşımı arttırırken yüzünüze güzel bir masaj terapisi yapacaktır.

4- İltihabı Rahatlatır :

Yüzeye buz küpleri uygulaması yapmak kızarıklık ve tahrişi azaltabilir. Belki iltihaplı akneniz patlamış durumdadır ya da belki de alerjik reaksiyonunuz kötüdür. Durum ne olursa olsun, iltihabı hafifletmesi, yüzünüze bir buz küpü uygulaması yapmanın en iyi avantajlarından biridir.

5- Güneş Yanıklarını Yatıştırır :

Güneşte çok eğlenirken, yüzüne aloe veralı buz küpleri uygulayın. Aloe vera’nın soğutma etkisi güneş yanıkları üzerinde kesinlikle şaşırtıcı derecede etkili hissedecektir. Daha da fazla rahatlama için, küpleri vücudun diğer bölümlerine sürebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık