Evde Liposuction Nasıl Yapılır?

1.144 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Liposuction işlemi vücudun herhangi bir alanında yer alan fazla yağlardan, cerrahi bir şekilde özel vakumlar ile alınmasına denilmekte olup, Liposuction işlemi kesinlikle tek başına kilo verme yöntemi değildir. Mutlaka yapılan diyet ve egzersizler sonucunda verilemeyen bölgesel yağlanmaların alınması ve vücudun şekillendirilmesini sağlamaktadır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction uygulaması eğer tek bir bölgede yapılacak ise lokal anestezi yeterli olacaktır. Ancak birden fazla ve geniş alanlara uygulama yapılacak ise mutlaka genel anestezi uygulanması önerilmektedir. Anestezi sonrasında uygulama yapılacak olan bölgelere özel olarak hazırlanmış olan bir sıvı verilir ve bu sıvı içerisinde yer alan lokal anestezi ile ağrı kontrolü sağlanarak aynı zamanda kanamanın azalması sağlanır. Uygulama yapılacak bölgelere minimum 2 adet olacak şekilde 1 cm uzunluğunda kesiler açılır ve ucunda delikler olan özel bir kanül sayesinde bölgeden yağ depolarına sokularak yağların alınması sağlanır. İşlem bittiğinde ise açılmış olan tüm kesiler birer dikişle kapatılır ve hastaya özel olan korse giydirilerek hastalar servis odalarına götürülür. En hızlı sixpack çıkarma yöntemlerinden biri de özellikle erkeklerin tercih ettiği Vaser Hi-Def tekniğidir.

Sixpack Nedir?

Karın bölgesinde meydana gelen yan yana ve alt alta 6 adet kutu şeklinde görülmekte olan  bir kas yapısıdır. “Six pack” isminin verilme nedenlerinden biri de 6 kutu şeklinde olmasıdır.

Vaser Hi-Def  ile Sixpack

Erkeklerin en hızlı sixpack çıkarma yöntemi olarak merkezlerde tercih ettiği  vaser hi-def tekniği; atletik bir görünüm elde etmek isteyenler için ilk tercih olmalıdır. Uygulama esnasında kas gruplarının çevresinde bulunan yağların oldukça titiz bir şekilde ayrılmasını ve belirginleştirilmesini sağlamaktadır.  Vaser Hi-Def ile sixpack çıkarma işlemi sonrasında atletik bir erkek vücudunda hangi kaslar görülebilirse, bu kasların tümü ortaya çıkarılmış olur. Dikkat edilmesi gereken noktaların başında ise uygulamadan sonra 8-10 kilodan fazla kilo alımı olursa, işlemin etkisini ve görünümünü yitireceğidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık