Fit Görünmek için Yapılabilecek Egzersizler

1.011 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Fit görünmek için yapacağınız her türlü egzersiz ve spor hareketleri aslında geleceğiniz için yaptığınız bir yatırımdır. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına spor yapmak ve egzersiz hareketleriyle fit bir görüntü elde etmek size gelecekte de kazandıracaktır. Özellikle ilk günlerde heveslenerek başlayıp sonradan egzersizi bırakanlar için gelecek yıllar içinde sağlığınıza yatırım yaptığınızı düşünerek hareket edebilirsiniz.

Fit bir görüntü için yürüyüş şart. Koşmak istemeseniz bile her gün düzenli olarak yürüyüş yapmanız gerekmektedir. İş hayatı veya okul hayatı olanlar işinize veya okulunuza yürüyerek gidebilirsiniz. Otobüsten birkaç durak erken inerek kalan kısmı yürümekte bir tercih olabilir. Aynı şekilde asansör yerine merdivenleri kullanmak yine vücudunuzu çalıştırma konusunda önemli bir etken olacaktır.

Egzersiz olarak tercih edeceğiniz ve her uzmanında tavsiye edeceği üzere şınav ve mekik hareketleridir. Kademeli olarak periyotları arttırarak her gün bir üst seviyeye çıkacağınız spor hareketi olan şınav ve mekik özellikle karın bölgesi ve basenleri çalıştırarak şekle sokacaktır. Evinizde varsa dambıl yoksa herhangi bir ağırlık birimiyle çalışarak kol, omuz ve yine karın bölgesinin şekillenmesini sağlamakta mümkün.

Son olarak fit görünmek üzere yapacağımızın hareketin adı Air Squattır. Bu hareket yabancılar tarafından en çok tercih edilen vücut şekillendirici harekettir. Air Squat, bacakların sağ ve sola bir miktar açılarak kalçanın dikey pozisyonunu bozmadan çömelip kalkmaktır. Her çömelme esnasından önce nefes alıp, çömelirken vermek hareketi destekleme konusunda önem arz etmektedir. Ayrıca bu hareketten hemen sonra kollarınızı sağ ve sola açarak iki ayağınıza sırasıyla değdirerek tekrar kollarınızı havaya kaldırmak destekleyici hareket olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık