Horlama Neden Olur? Tedavisi Nedir?

734 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Horlamayı boşanma sebebi görenlerin bile olduğu bir dönemde horlama tedavisi olmanın önemi oldukça arttı. Birçok kişi bu problemin tedavisi olduğunu bile bilmemektedir. Pek çok kişi ise utanarak horladığını bile kabul etmemektedir. Oysa hormala tedavisi mümkün olan ve hem eşinizi hem de kendinizi rahatsız etmekte olan bir sağlık sorunudur.

Erkeklerde yağlanma boyun ve karın bölgelerinde olduğu için nefes almayı daha güç bir hale getirmekte ve horlamayı arttırmaktadır. Kadınlarda ise genel olarak kalça bölgelerinde yağlanma olduğundan erkeklere oranla daha az horlama görülmektedir. Horlama tedavisinin başında aşırı kilolardan kurtulmak geliyor. Her hastalığın başı olan yağlanmayı ortadan kaldırmak için spor yapmak gerekiyor.

Uyku apnesi horlama sorunun farklı bir boyutu olarak en riskli görülenidir. Horlamanın tedavisi kadar uyku apnesininde tedavi edilmemesi durumunda uykunuzda nefessiz kalmak ilerleyen zamanlarda kalp ve solunum sorunlarını tetikleyebilmektedir.

Horlama tedavisi için en önemli kriterler yaşam şeklidir. Eğer hareketsiz ve aşırı yorucu bir yaşantınız varsa horlama sorununan kurtulmanız zor. Öncelikle hareketsiz yaşantınıza son verip en azından spor yaparak bu sorunu ortadan kaldırmalı, stres ve yorucu iş hayatınızı düzenlemeli ve mutlaka kendinizi mutlu edecek aktivitelerde bulunmalısınız. Horlama genel olarak kişinin yaşantısına dikkat etmemesi durumunda kaynaklanmaktadır. Aşırı kilo, stres ve yorgunluk başta olmak üzere genetik faktörlerde buna dahil olabilmektedir. Özellikle burnunda et bulunması, bronşlarda bulunan sorunlarda horlamaya neden olabilmektedir. Bu önemli sorunu en kısa sürede horlama tedavisi olarak atlatabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık