Göbek Bölgesindeki Yağlarından Nasıl Kurtulabilirim?

1.138 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Uzman diyetisyenlerden en çok duyduğumuz az az ama sık sık yemelisiniz önerisinin mantığını tam olarak anlamayan ve bunun doğru olmadığını düşünenler için az az ve sık sık yemenin mantığını sizlere net olarak açıklamak ve bu şekilde zayıflamanın en azından kilo almamanın nasıl mümkün olacağını açıklayacağız.

Diyet yaparak zayıflamak isteyenlerin az az ve sık sık yeme önerileri üzerine kafaları karışmakta ve bunun mantığını tam olarak çözememekte. Genel olarak diyet yapma konusunda tecrübesiz kişilerin yaptığı en büyük hata aç kalarak zayıflamaya çalışmaktır. Oysa bu şekilde metabolizmanın çalışma hızı düşeceği gibi daha fazla açlık hissedecek ve çok daha fazla yemek yeme isteği uyandıracaktır. Sofraya oturduğunuz yedikleriniz henüz doyuma ulaşmanızı sağlamayacak ve daha fazla yiyeceksiniz. Buda fazla yediğiniz yemeklerin yağ olarak depolanmasını sağlayacaktır. Az az ve sık sık yediğinizde ise vücudunuz aç kalmayacak, metabolizma düzgün çalışacak ve yiyecek fazlası olmayacağından yağa dönüşmeyecektir.

Az az ve sık sık yemenin mantığını bir örnekle açıklayalım; 10 tane işçiniz var ve 6 ay içinde büyük bir bina inşaa etmeniz gerekiyor. Siz işçilerinizi 5 ay boyunca boş bırakır 1 ayda işlerin tamamını bitirmek isterseniz inşaatınız yetişmeyeceği gibi sorunlu bir inşaat gerçekleşir. Ya da 200 kiloluk bir yükü 4 sefer taşımak yerine 1 seferde taşımak isterseniz beliniz incinecektir. Bu yüzden az az ve sık sık yemek vücudun yağ depolamasını önleyecek sağlıklı beslenme şeklidir.

Aşırı kilolarınızdan kurtulmak bir yana karın bölgesindeki yağlanmaların başlı başına bir sorun olduğunu unutmamak gerekmektedir. Karın yağlarından kurtulmak için belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Karın bölgesinde genellikle genetik olarak ya da sürekli oturarak çalışanlarda belli bir yağlanma meydana gelmektedir. Karın bölgesindeki yağlanma nedeniyle kötü göründüğünü düşünen ve birçok kıyafeti sırf bu yüzden giymekten kaçınan kişiler için karın yağlarından kurtulmak için yapılması gerekenleri düzenli olarak yapabilir ve kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Cilt teninize göre saç rengi belirleyebilirsiniz. Bu sayede çok daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Cilt teninize uygun bir saç rengi belirlemediğinizde saçınızın size uyumlu olmadığı ve doğal durmadığını gözlemleyebilirsiniz. Bu yüzden cilt tenine göre saç rengi belirlemeli ve çok daha doğal gözüken bir saç rengine kavuşabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık