Hızlı Kilo Vermek için Önemli Kurallar

575 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Fazla kiloları üzerinizden atıp hafiflemek istiyorsunuz, değil mi? Hayal ettiğiniz kiloda olmak daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Peki, bu kilolardan kurtulmak ve hızlı kilo verme için nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

Diyet sırasında verdiğiniz kiloları geri almamak için sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Sebze ve meyvenin porsiyonlarını artırırken şeker, et, yağ ve unlu gıdaları azaltın. Porsiyon ayarlarını ilk zamanlar göz kararı yapmayın. Porsiyonlarınız torpilli olabilir. Mutfağınızda bir tartı bulundurun ve ilk zamanlar porsiyon gramlarını ölçüp porsiyonların büyüklüğünü öğrenin, daha sonra tartıyla dolaşmayın, göz kararı ayarlayın.

Egzersizlerinizi aksatmayın. En büyük kâbusunuz egzersiz yapmaksa ve bunu yaparken canınız sıkılıyorsa sevdiğiniz hareketleri yapın. Bunun için haftada üç kez sevdiğiniz bir müziğe ayak uydurarak dans edebilirsiniz. Her gün tartılmayı alışkanlık haline getirmeyin. Haftada bir gün, (günün aynı saatinde ve aynı kıyafetlerle) tartılmanız yeterli.

Diyeti kaçırdığınız ve fazla enerji aldığınız günün ertesi mutlaka egzersizinizi artırın. Kilo verme konusunda gerçekleşmesi imkânsız olan hedefleriniz olmasın. Kendinizi belirli bir kiloya ulaşmak zorunda hissetmeyin. Hedefiniz sağlıklı ve estetik vücut görünümü ve hissi olsun.

Diyet yaptığınızda vücudunuzun genel şeklinin değişeceğini sağlamalısınız. Sağlıksız kilo verirseniz vücudunuz sadece daha ince görünür, kilo vermek iri göğüslerinizi ve kalçalarınızı belli bir ölçüde küçültebilir ama bu bölgeleriniz yapı olarak iri gözükmeye devam eder. Her gün yediklerinizi not edin. Uyguladığınız diyetten memnun kalmadıysanız notlarınıza bakarak nerede hata yaptığınızı anlamaya çalışın. Bu bilgiler bir sonraki egzersizlerinize ışık tutacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık