Kan Grubuna Göre Diyet ve Zayıflama

1.318 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet konusunda bir çok doğru bilinen yanlışlık bulunuyor. Bu da bir kişinin yaparak olumlu sonuç aldığı diyeti başka biri yapınca olumlu sonuçlanmamasına yol açıyor. Hem zamanınız hem emeğiniz hem de hayalleriniz kırılıyor ve diyet yapmaktan soğuyorsunuz. Bunun tabi ki belli başlı sebepleri bulunmaktadır. En önemli sebeplerden biri doğru diyeti kendi metabolizmanıza göre seçmiyor oluşunuzdan geçiyor. Herkesin metabolizması farklı özellikler taşımaktadır. Herkesin göz rengi ve saç rengi farklıysa yemesi ve içmesi gereken şeylerde onlara göre farklılık taşımaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde kan grubunuza göre yemeniz ve yememeniz gereken şeyler bulunmaktadır. Bu yüzden sizde kan grubu diyetine başlayarak en kısa sürede sadece belli yiyecekleri keserek sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kan grubunun ilk dönemlerde bilinmese de tarihsel bir çizgisi bulunmaktadır. Örneğin ilk insanlar yani avcı – toplayıcı olarak yaşayan insanların kan grupları yapılan incelemelerde 0 grubunda çıkmaktaydı. Kısacası bizim genetik kodlamamızda aynı o insanlar gibi et ve balık ağırlıklı beslenmek bulunuyor. 0 kan grubunun kaçınması gereken şey ise süt ürünleri, tahıllar, armut, kivi ve portakal gibi asitli meyvelerdir. Bunlar sizin kilo almanızı sağlarlar. Bunun dışında deniz yosunu ve tüm deniz ürünleri, muz, kiraz, erik ve mango sizin kilo vermenizi hızlandıracaktır. Kısacası denemekten zarar gelmez diyenler için birebir bir çözüm niteliğinde. Boğazınızdan hiçbir şey kesmeden sadece yiyeceklerinizi değiştirerek hızlıca kilo vermeye veya vücudunuzu korumaya başlayabilirsiniz.

A grubu ise tarihsel süreçte avcılıktan tarıma geçildikten sonra ortaya çıkmıştır. Çiftçi kan grubu olarak adlandırılır. Et ve süt ürünleri çok hızlı kilo almanızı sağlayacaktır. Soyalı yiyecekler veya bitkisel ürünler ise hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Eti tamamen hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Deniz ürünlerinde ise arada kaçamak yapabilirsiniz.

B Grubu ise Himalaya Bölgesi’ne göç eden atalarımız tarafından ortaya çıkan bir grup oluyor. Kırmızı et b grubu için çok faydalıdır. Yalnız beyaz etten kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Süt ve süt ürünlerini rahatlıkla tüketen tek grup b grubudur. Bunun dışında pirinç ve yulaf yağ yakıcı yalnız çavdar, buğday ve mısır da kilo aldırıcı besin öğeleridir.

Modern çağda ortaya çıkan grubumuz ise son grubumuz oluyor. AB grubu deniz ürünleri ve yeşil sebzeler kilo vermenize yardımcı oluyorlar. Uzak durmanız gereken grup ise et grubudur. Hindi eti dışında bir et yerseniz hem metabolizmanız olumsuz etkilenecek hem de kilo alacaksınız.

Kan gruplarına göre diyet herkesin mutlaka denemesi gereken bir diyet şeklidir. Yediğiniz şeyleri değiştirerek bakalım ne kadar gerçekçi ve kalıcı sonuçlar elde edeceksiniz hep beraber görebiliriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık