Cazibeyi Yansıtan Vücut Dili İşareti

692 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Karşımızdaki insanı etkileyen evrensel ve eşsiz şeylerden biri de vücut dilinin yarattığı karşı konulamaz cazibedir. Herhangi bir sebeple ilgilendiğiniz bir kişinin size ne zaman ilgi duyduğunu bilmek, zamanınızı boşa harcamadığınızı veya yatırım yapmaya değer bir ilişki olup olmadığını anlamak kısa süren insan hayatı için son derece için önemlidir. Bazen karşınızdaki kişi kibar olabilir ve sizi sert bir şekilde hayal kırıklığına uğratmak istemeyebilir, ancak vücut dili size aslında uzun vadeli duygusal bir ilişkiyle ilgilenmediklerini kesin bir şekilde söyleyecektir.

Vücut dilinin cazibe doğuran niteliği, kadınlar ve erkeklere göre biraz farklılık gösterir. Bazı vücut dili hareketleri sadece kadınlar tarafından sergilenirken bazıları ise tümüyle erkeklere mahsustur. Bununla birlikte, cinsiyet fark etmeksizin ortak herkeste görebileceğimiz cazibeyi arttıran birçok vücut dili hareketi vardır. Bu yazımızda kadınlar ve erkeklerde cazibeyi arttıran vücut dili hareketlerini bağımsız olarak ele alacağımız gibi her iki cinsiyette de cazibeyi arttıran birtakım vücut dili işaretlerini ele alacağız.

Kadınlarda Cazibeyi Yansıtan Vücut Dili Hareketleri

Cazibe ve vücut dili kadınlar söz konusu olduğunda neredeyse binlerce senedir insan nesli için en mühim ve en hayati konuların başında gelmektedir. Bu konu kimi zaman çeşitli dini, sosyal ahlaki faktörlerin de etkisiyle daima gündemde olmuştur. Bu bakımdan kadınlar cazibeyi arttıran vücut dili hareketlerini bilinçli veya bilinçsiz şekilde çok sık kullanmaktadırlar. Kadınlar bir erkeğe çekiciliğini ilk olarak vücut dili aracılığıyla gösterirler. Bir kadının cazibesini vücudunu nasıl konumlandırdığından, ellerini vücudun diğer unsurlarıyla nasıl kombine olarak kullandığına kadar çok farklı şekillerde görebiliriz. Bilimsel çalışmalar göstermektedir ki kadınların vücut dili baskın olarak kullanan ve dominant tarafını öne çıkaran erkeklere daha çok ilgi duymaktadır. Kadınlar cazibeyi arttırırken hareketleriyle aslında vermek istedikleri mesaj itaatkarlık ve doğurganlığın gücüdür. Kadınlar vücut dilini şekillendirerek özünde doğurganlığa ve itaatkarlığa dönük bu mesajı yaymak isterler.

Doğurganlık Vurgusu

Vücut dili çekiciliğinin doğurganlıkla ilgili olan kısmı büyük oranda cinsel çekiciliğe dönüşmüş olarak karşımıza çıkar. Bir kadın bir erkekten etkilendiğinde, otomatik olarak vücuduyla doğurganlık belirtileri göstermeye başlar. Bu hareketler kültüre ve iklime göre değişebileceği gibi başlıcaları şunlardır: Saçıyla oynamak veya saçını çekmek. Cinsellik uyandıran feramonları aktif hale getirmek ve yaymak için başını eğebilir, boynunu yana kaydırır nitekim “gerdan kırmak” tabiri oldukça yaygındır. Kadınlar feramon yaymak için baş ve boyun hareketlerinin yanı sıra yumuşak tenli bölgelerini göstermek için kıyafetiyle oynar, el bileklerini dikkat çekecek şekilde öne çıkarır. Bu saydığımız hareketlerin kültüre ve konuma göre sayısız türevi olabileceği gibi bilinçdışı tarafından otomatik olarak sergilenirler. Bahsi geçen hareketlerin tümüyle bu amaçlarla kullanıldığı yahut sadece bu mesajları verdiğini düşünmek de yanlış olacaktır.

Çanta Konumlandırma ve Tutuş Şekli

Bir kadının çantasını nasıl tuttuğu, size yaklaşım şekli ve size ilgi gösterip göstermediği hakkında çok şey söyleyebilir. Eğer bir kadın kendini rahatsız hissediyorsa veya konuştuğu kişiyle ilgilenmiyorsa, çantasını vücuduna doğru tutar veya kucağına koymak suretiyle kendisiyle aranızda bariyer oluşturur. Öte yandan, bir kadın karşısındaki kişiyi çekici bulduysa ve ona ilgi gösteriyorsa çantasını masaya, yere ya da arkasındaki sandalyeye koyabilir. Bütün bunların dışında çantayı tutuş ve konumlandırma şekli kalabalık güven vermeyen bir yerse, güvenlik nedeniyle çantasını tutmaya devam edebileceğini ve bunun iyi bir ilgi göstergesi olamayabileceğini unutmamak lazım.

Dudak Yalama

Kadınlar birisinden etkilendiğinde veya birisini etkilemek istediğinde sık sık dudaklarını yalar. Bunu kasıtlı olarak ilgi göstermek için yapabilirler, ancak çoğu zaman yaptıklarının farkında bile olmadıkları tespit edilen bir harekettir. Bu durum zaruretten dolayı dilini dudakların üzerinden geçirmesi ya da kuruyan dudaklarını nemlendirmek istemesi de olabilir. Bunu anlamanın yolu göz teması sürekliliğinde yatar. Şayet kadın söz konusu dudak yalama hareketini sık göz temasına eşlik edecek bir şekilde yapıyorsa bu kesin bir ilgi ve cazibe işaretidir. Nitekim erkekler de bu hareketi sergileyen kadının cazibesi karşısında yeterince kayıtsız kalamazlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık