Her Erkek Aldatır Mı?

278 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle her erkek ve her kadın aldatır diye bir genelleme kesinlikle yapılamaz. Aldatan taraf kim olursa olsun, yaptığı şeyi meşru kılmak için aynı işi yapan insanlarla takılıp, aynı şeyi onların da yapmasından dolayı kendilerini rahat hissederler ve olağan bir durummuş gibi davranırlar.

Hangi dönemlerde aldatma daha sık yaşanır?

Evlilik 2 kişiliktir, eğer çocuk yapmaya karar verirseniz eşinizin sevgisini çocuğunuzla paylaşmak zorunda kalacağınızı unutmayın. Erkekler sevgisinin büyük bir kısmını çocuğuna vereceği için sizinle daha az ilgilenmeye başlayacaktır. Erkekler genel olarak çocuklar küçük iken aldatmaya daha meyillidirler. Kadınlarda ise durum tam tersidir. Kadınlar çocukla eskisi kadar ilgilenmemeye başladığı zamanlarda (ergenlikte) daha çok aldatmaya meyillidirler.

Erkekler eşlerini neden aldatır?

Evli erkekler genellikle ilişki eskiği zaman, rutine bindiği zaman, kovalama isteğini ve dürtüyü yitirdikleri noktada yeni bir arayışa girerler. Kadınını elde eden erkek için bir süre bu durum çok sıkıcı bir hale gelebilir. Bilmedik herhangi bir bilgi, şüphe olmadığı zaman erkeklerin bazıları yeni bir arayışa geçebilirler. Bu arayış sonucunda da geçici ilişkiler ve ya kalıcı ilişkiler elde edebilirler. İş yerlerinde de bu tarz arayışlar içerisinde olan erkeklerle zaman geçirmeye çalışarak, bu durumu meşru bir hale getirmeye çalışırlar.

Eşinizi yeniden keşfedin!

İlişkiniz durgun bir hale gelirse hareketlendirmek için yardım alırsanız, eşinize aktif olarak bir şeyler yapmaya çalışırsanız o zaman karşı tarafın aldatmaya ihtiyacı olmaz.

Eşiniz için çaba sarf edin, yıllardır insanlar yeni şeyleri keşfetmek için çaba sarf etmiş, ellerindeki keşfettiği şey sıkıcı gelmeye başlamıştır. Eğer eşinizi yeniden keşfederseniz, onu aldatma ihtiyacı hissetmezsiniz. Aynı şey karşı taraf için de geçerli. Eğer eşiniz sizi yeniden keşfederse, o da sizi aldatma ihtiyacı hissetmeyecektir. Dolayısıyla eşinizi yeniden keşfetmenin yollarını aramak ilk çıkış noktanız olmalıdır.

İnsanlara başkalarını keşfetmek, eşini yeniden keşfetmekten daha kolay gelir. Fakat var olan bir ilişkiyi yeniden keşfetmek ve üzerine bir şeyler inşa etmek çok daha verimli ve sağlıklı sonuçlar verecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık