Sevgiliniz Sizi Neden Çekici Buluyor?

41 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Alman bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, vücuttaki “oksitosin” hormonu sayesinde erkekler, kız arkadaşlarını daha çekici buluyor. Dikkat! Bu hormonun etkisi sadece sevgi dolu bir ilişki yaşayan erkekler arasında geçerli olduğu tespit edildi.

Bonn Üniversitesi’ndeki bilim adamları 40 erkeğe sevgililerinin fotoğrafını gösterdi. Deneye katılan gönüllülere iki farklı sprey (biri etkisiz, biri oksitosin) sıktıktan sonra kendilerinin iş ve özel hayatlarında tanıdığı birçok kadının fotoğrafını gösterdi. Mutlu bir ilişki yaşayanlar “oksitosin” verildikten sonra partnerlerinin fotoğraflarını diğer kadınlara göre çok daha çekici bulduğu kaydedildi.

Araştırmacılar “flörtöz kimyasal” olarak tanımlanan “oksitosin” hormonunun memeli canlılarda az görülen tek eşliliği sağlamak gibi bir görevi olduğunu açıkladı. Aynı hormon kadınların vücudunda,doğum yaparken ve bebek emzirirken salgılanır ve annelerin bebekleri arasında bağı kuvvetlendiren etkenlerden biri.

Uzun bir ilişki bittiğinde, vücuttaki “oxytocin” salgısı aniden azalır. “Oxytocin”in ani düşüş yaşaması, ayrılığı daha da zor hale getiren bilimsel sebeplerden biri olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık