Herkes Stil Sahibi Olabilir mi?

358 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Cool olmak ya da Türkçe karşılığı ile tarz (stil) sahibi olmak yükselen değer haline gelmiş durumda. Özellikle de bazı kadınlar için tarz olmak ya da diğer bir ifadeyle cool gözükmek oldukça önemli. Keza baktığınızda da baştan aşağı cool görünen bir çok kadın var.

Elbette her kadının her insanın kendine özgü, kendi hakkında fikir veren bir havası ve tarzı vardır. Zaten bizi biz yapan özellikler de bunlardır. Bu demek değildir ki bazı kadınlar stil sahibidir, bazları değildir. Bir insana senin tarzın yok demek açıkçası bana pek doğru gelmiyor.

Stil sahibi olma konusunda bize fikrini sormayan ya da bizden yardım istemeyen birine tarzı hakkında olumsuz yorumlar yapmayı doğru bulmuyorum. Bazı insanların stilleri konusunda yardıma ihtiyacı olabiliyor ve birçok insan gibi stil danışmanlarından yardım talebinde bulunabiliyorlar.

Konu bu noktaya geldiğinde tabii ki istedikleri stile uygun önerilerle onlara yardımcı olmak artık çok kolay. Ancak doğuştan sade olan birine çok gösterişli bir stili benimsetemezsiniz.

Stil anlık görünümle alakalı bir şey değildir. Sonradan öğrenilen de bir olgu değil. Doğuştan bir alt yapı olması gerekiyor. Bu da kişisel gelişim ile çok alakalı. Stil sahibi olma kavramının altında neden bahsettiğimiz önemli. Bu sadece kılık kıyafet ile alakalı değil. Davranışı, arkadaşlarına tavrı, yediği, içtiği, davranışı gibi anekdotları da barındırır.

Kıyafet seçimi

Kadın erkek hiç fark etmez; demem o ki; “stil kendiniz için yaptığınız en büyük yatırımdır.” Sadece stil olsun diye sevmediğiniz, içinizde kendinizi rahat hissetmeniz, hatta size ait bir doku hissetmediğiniz hiçbir kıyafeti giymeyin. Moda değil diye de size çok yakışan, şık bir kazağı ya da elbiseyi giymeyecek değilsiniz herhalde.

Belki bazılarınız stil sahibi olmanın doğuştan gelen bir olgu olduğu konusuna katılmayabilir. Ancak bu konuya daha geniş anlamda bakıp bakmadığınızla alakalı bu durum. Her insanın bir ruhu var, zevkleri var bazen ne yaparsanız yapın bunu değiştiremezsiniz.

Tabii artık stil danışmanları sayesinde tarz görünmek şık görünmek kolay. Ancak bu sadece dış görüntüyü değiştirir. Eğer stil karakter, davranış, duruş ve birçok özellikten oluşuyorsa ne yazık ki her kadın ya da her erkek stil sahibidir diyemeyiz. Bu bir duruştur.

Bazı insanlar vardır eline ver çuvalı, şöyle bir iki hareket yapsın, elindeki çuval inanılmaz stil bir elbiseye dönüşsün. İşte bu sihri yapanlar doğuştan stil sahibi insanlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık