Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

780 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu insan, son zamanlarda belli bir birikime sahip olmadıkları için, ihtiyaçlarını hazır parayla karşılayamaz. Bu durumda ya birilerinden borç almak durumunda kalırlar ya da bankalardan uygun kredi çekerler. İnsanların birbirlerine olan güvenlerinin azalması ya da yeteri kadar birikimlerinin olmaması sebebiyle, daha çok kredi çekmeye yönelirler. Kredi: geri ödemek koşuluyla, insanlara belli bir süre için verilen borç veya satın alma gücüdür. Genellikle, vatandaşlar tarafından, ev ve ihtiyaç gibi kredilere başvurulmaktadır.

Pek çok banka acil ihtiyaçlar durumunda, düzenli giden ekonomi sayesinde vatandaşlara kredi vermektedir. Hatta cep şubeleri ve internet bankacılığı yolu ile anında kredi imkanı sağlamaktadır. Herkesin gelirine ve ödeme gücüne göre kredi taksitlendirilmeleri yapılmaktadır. Bu sayede insanlar, işlerini kolaylıkla halledebiliyor ve nakit sıkıntısından kurtuluyorlar.

Anında kredi çekmenin avantajının yanı sıra, bilinçsizce çekilen krediler başa bela olmaktadır. Aynı anda birden çok bankaya yapılan müracaatlar veya var olan borcun, başka bir kredi borcuyla kapatılmaya çalışılması durumunda kredi çeken insanlar zor duruma düşmektedir. Kredi borcu ödenmezse bankalar, borcunu ödeyemeyen müşterilerinden bu borcu tahsil etmek için icra yoluna gitmektedir. Ayrıca krediyle alınan evler ipotekli olduğundan bankaya geçmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık