Protein Tozunun Vücut Geliştirmedeki Etkisi

1.246 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Harika ve kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız beslenmenize ve en önemlisi kaslarınız için vazgeçilmez olan proteini tüketmenize çok önem vermeniz gerekir. Doğal olarak her insan belirli oranlarda protein alabilmektedir. Ancak sporcunun istediği kaslarının ihtiyacı olan proteini hızlı bir şekilde tam ihtiyacının olduğu zaman almasıdır. Bu durumda protein tozu devreye girmektedir. Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 gr ise sizin ihtiyacınız olan proteini tamamen karşılamak için özel olarak üretilmiştir. Whey protein olması ile oldukça çok tercih edilmektedir. Bunu nedeni ise whey proteinin kana hızlı karışmasıdır. Sindirimi hızlıdır ve kana hızlı karışması ile spor sonrasında vücudunuzun ihtiyacı olan proteini almanıza yardımcı olur. Su ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Bir porsiyonunda 24 gram protein bulunurken 5 gram BCAA ve 4 gram glutamin bulunmaktadır. Zengin içeriğinin yanı sıra çok az miktarda yağ ve karbonhidrat barındırmaktadır.

Glutamin kaslarımız için çok önemli bir supplementtir. Kaslarımızın büyük bir oranını oluşturur ve kas yapımızın güçlenmesi, gelişmesi için temel yapı taşlarındandır. Vücut glumatin üretebilmektedir. Ürettiği için herhangi bir takviyeye ihtiyaç duyulamayabilir. Ancak spor sonrasında enerji kaybeden vücut yeterli glutamini elde edemezse bunu kaslardan karşılar. Bu durumda kaslarda yıkımlar meydana gelir. Bunu önlemek içinde yeterli miktarda glutamin takviyesi almak sporcular için hayati önem taşımaktadır. Yeteri miktarda alınan glutamin sayesinde yapış olduğunuz antrenmanlar daha verimli geçecektir. Aşırı çalışmalar glutamin eksikliğini tetikleyen en büyük unsurlardan biridir. Buradan anlaşıldığı gibi programların da doğru bir şekilde ayarlanması da çok önemlidir. Glutamin takviyesi kullanmanız büyüme hormonu salgılayacağı gibi yağ yakımı içinde destekleyici olmaktadır. Ayrıca açlık krizlerinizi kontrol etmenize yarımcı olur.

Kaslarınızın daha estetik bir görünüme sahip olasını istiyorsanız yağ oranınızı düşürmeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda kaslar gelişmekte ancak vücutta bulunan yağ oranı nedeni ile kaslar kendini gösterememektedir. Bu da estetik bir görüntünün ortaya çıkmasını engellemektedir. Animal Cuts bu durumu kontrol etmeniz için üretilmiş ve oldukça popüler bir takviyedir. 3 haftalık kullanım için üretilen bu ürün bir hafta dinlenme sonrasında tekrardan devam edebileceğiniz bir üründür. Termojenik yağ yakma yakıtı olan bu ürün sayesinde antrenmanlarınız daha çok yağ yakabileceksiniz. Gün içerisinde 8500mg yağ yakabilme imkanı vermektedir. Bu oran oldukça iyidir ve yağlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmanız için size yeterli olacaktır. İçeriğinde bir çok bileşen bulunmaktadır. Bu bileşenlerden en çok dikkat çeken doğan çay ve kahve özleridir. Bu özler sayesinde vücudun dinç olması ve adaptasyonun artması sağlanmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran bileşenleri ile de kilo vermede yardımcı olmaktadır. Hap sizlere aynı zamanda iştahınızı kontrol etmeniz içinde yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan CCK kompleksi sayesinde iştahınızın azaldığını hissedebilirsiniz. Sizlerde kas yapınızın daha belirgin ve sert görünüme sahip olması için yağ yakımında başarılı Animal Cuts ürününü kullanabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık