Ses Yalıtım Süngerleri Nasıl Olmalıdır?

1.327 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ses yalıtım süngerleri kapalı bir ortamın zeminine, duvarına ve hatta tavanına kaplanabilen ürünlerdir. Ses, ne kadar çok engelle karşılaşırsa sesin şiddeti o kadar düşmektedir. Buna bağlı olarak sesin ne kadar düşmesi istendiğine göre üretilmiş ses yalıtım süngerleri çeşitlerinden birisi, ihtiyaca göre tercih edilmeli ve ortama uygun biçimde döşenmelidir.

Ses yalıtım süngerleri, üzeri istenilen kalitedeki kumaşlarla kaplanmaktadır. Bu kumaşlar daha sonra da boyanabileceği gibi, sizin seçtiğiniz renkteki kumaşlar da kullanılabilmektedir. Ses yalıtım süngerleri, kullanılacak ortamın yapısına ve hedef kitlesine göre renk ve kumaşlarla kaplanmalıdır. Örneğin özel öğrenciler için hazırlanan bir derslikte öğrencinin dikkatini dağıtacak renkteki kumaşlardan kaçınılmalı, olabildiğince sade olmalı, düz renkler ve düz desenler ile kaplanmalıdır.

Sinemada ise filmin ışığını etrafa yaymayacak, koyu renkler tercih edilmelidirler. Çoğunuz gittiğiniz sinema salonlarında görmüşsünüzdür. Duvarlar bordo gibi koyu renklere, kumaşlar da parlak olmayan mat yapıda seçilmiştir. Bunun iki sebebi vardır. Birincisi ışığın parlayıp izleyicileri rahatsız etmesi engellenmelidir. İkincisi, kumaşın kalitesi ve kaplanma biçimi, sinema salonunun kalitesini yansıtmaktadır.
Sinema veya stüdyo gibi eğlence sektörüyle alakası olmayan, hastane ve okul gibi daha ciddi kurumlarda şık ve zarif görüntüden ziyade, sadelik daha önemlidir.

sesizolasyonmalzemeleri.com için en önemli olan müşterilerimizin taleplerini yerine getirebilmek ve onları hayal kırıklığına uğratmamaktır. ses yalıtım süngerleri bir kere kaplandıktan sonra istenilen verim alınamazsa, tekrar onarımı zor olabilmektedir. Süngerlerin ortamın kaç metre kare olduğu santimetresine kadar ölçülüp hatasız olarak ortama kaplanması gerekmektedir. Bu yüzden en baştan doğru ölçüm yapılması ve ses yalıtım süngerlerinin hatasız kaplanması çok önemlidir. Özellikle stüdyo ve bar gibi ortamlarda, kullanımı yasak olsa da sigara tüketiminin önüne geçilememektedir. Bu durum yangın kazaları açısından büyük tehlike arz etmektedir. İşyeri sahibinin bu olası yangın tehlikesine karşı tedbiri elden bırakmaması, ses izolasyon süngerleri yanmazlık özelliği kazandırılmalıdır.

Yanmazlık özelliği ilave edilmiş ses izolasyon süngerleri sayesinde işyeriniz olası yangın tehlikelerine karşı güvende olur. Yanmazlık özelliğinin yapımı da hassas bir iştir. Gözden kaçacak en ufak bir hata, büyük bir yangının önlenmesini engelleyebilir, büyük hasarlara yol açabilir. Ses izolasyon süngerleri, sizin için tarafımızdan mekanın ve süngerlerin ölçüsü hatasız alınarak aralarda boşluk kalmayacak şekilde kaplanmaktadır. Ayrıca yanmazlık özelliği de kazandırarak işyeri güvenliğinizin, daha da önemlisi can güvenliğinizin de teminatını sağlıyoruz. Ses yalıtım süngerleri, arzu ettiğiniz kumaş türüne ve rengine uygun olarak tarafımızdan kaplanmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık