27. Haftada Hamilelik

933 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuma doğru giden yolda son üç aylık bölümü kapsayan son trimester dönemine girmiş bulunuyorsunuz. Gebeliğin 27.haftası ile beraber rahmin iyice büyümeye ve yukarıya doğru çıkmaya başlaması ile beraber anne adaylarında özellikle de derin nefes almaya çalışmalarında sorunlar yaşanabilir ve pek çok anne adayı nefes alamamaktan şikâyetçi olurlar.

27. Haftasında Hamilelik Durumu

Gebeliğin 27.haftasında bebek artık gözlerini açıp kapamaya başlayabilir ancak bu pek sık görülen bir durum değildir. Bebeğin kilo alım hızı artar ve bu haftanın sonunda ortalama olarak 950 gram ağırlığına ulaşır. Bu hafta için minimum kilo 650 gram olarak ölçülürken maksimum ise 1500 gram olması beklenir. Eğer bebeğiniz bu kilolar aralığında yer alıyorsa gebeliğiniz normal seyrinde ilerliyor demektir.

Anne Adayı 27. Hafta Yaşadıkları

Bebeğiniz hızlı bir şekilde kilo aldığı için gebeliğin 27.haftasında beslenme daha da önem kazanmaktadır. Özellikle de anne adayının kalsiyum yönünden zengin menülerden oluşan bir beslenme tarzını benimsemeleri önerilir. Bunun nedeni bebeğin sürekli olarak anneden kalsiyum çekmesi ve annenin beslenerek bu kalsiyum ihtiyacını karşılamaması durumunda kendi kalsiyum depolarını kaybetme riskinin bulunmasıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık