Antrenin Dekorasyonda Önemi

163 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Eve adım attığımızda bizi karşılayacak atmosferin ilk belirleyicisi antredir. Dekorasyona dair ilk izlenimi verdiği gibi aynı zamanda doğru tercihlerle oldukça göz alıcı bir etki yaratabilir. Evin büyük ya da küçük olması farketmeksizin, bu işlevsel alan yerinde dokunuşlarla şık hale gelebilir. Bu yazımızda ev dekorasyonunda göz ardı edilebilen, ufak değişikliklerle bile evde yeni bir hava yaratacak antreler için alternatif tasarım fikirlerini derledik.

Büyük Bir Aynadan Faydalan

Eğer antren nispeten küçükse ve sınırlı ışık alıyorsa, büyük boy bir ayna kullanmak hem yararlı hem de etkileyici bir fikir olacaktır. Ayna, gelen doğal ışığı yansıtarak ortamın daha büyük ve ferah gözükmesini sağlayacak, derin bir atmosfer oluşturacaktır. Aynanın yanına yerleştireceğin aplikleri hem dekorasyon objesi hem de destekleyici aydınlatma olarak kullanabilirsin.

Dikkat Çekici Parçalar Kullan

Sıradan bir antre yalnızca ilgi çekebilecek bir fotoğraf ya da görmekten zevk aldığın bir sanat eseri ile çok bir özel haline gelebilir.

Bitkilere Yer Ver

Ev dekorasyonunun bir parçası olarak bitkiler neredeyse vazgeçilmez oldu. Kalabalık görüntülerden ve çok sayıda eşyadan hoşlanmıyorsan, tercih edeceğin büyük bir bitki ile minimal bir askı/raf tasarımı kullanarak oldukça akılda kalıcı bir antreye sahip olabilirsin.

İşlevsel Duvar Dekorları

Antreni yenilerken büyük ölçüde değişiklik yapabileceğin, yaratıcılığa en müsait olan alanlardan biri de duvarlar. Girişte duvara yerleştireceğin bir pano ile anımsatıcı notlar alabileceğin, dergileri, unutmaman gereken belgeleri depolayabileceğin eğlenceli alternatif bir alan oluşturabilirsin.

Soft ve Minimal Tasarımlar

Ev dekorasyonunda en az bitkiler kadar çok sevilen minimal tasarımlar küçük ve dar antreler için ideal olabilir. Dekorasyonun geri kalanına uyum sağlamayı unutmadan, açık renklerde bir puf, bir ayna ve sade bir raf ile şık bir antre yaratmak oldukça mümkün.

Şık Depolama Alanı

Ayırabileceğin geniş bir alan varsa antrende ayakkabı, dış giyim eşyaları saklayabileceğin dolaplara yer vermeyi düşünmelisin. Ama bu seçenek karmaşık ve sıkıcı bir görünüm yaratmak zorunda değil. Depolama alanı yaratırken alandan en verimli şekilde yararlanabileceğin tasarımlarla birlikte askı, aplik gibi objelerde de dekoratif seçimler yapabilirsin.

Güzel Anılarını Sergile

Dar ve küçük bir antreyi eşyalarla doldurmak iyi bir fikir olmayabilir. Ancak bu boş alandan verimli şekilde faydalanamayacağın anlamına gelmez. Kendin ve sevdiklerinin fotoğraflarını dekoratif çerçevelere yerleştirerek gördüğünde seni mutlu edecek bir sergi alanı oluşturabilirsin. Küçük aksesuarlarla birlikte ufak tefek eşyaları koyabileceğin ince ve uzun bir raf hem şık hem işlevsel olacaktır.

Çarpıcı Objeler Kullan

Geniş bir antre, basit birkaç parça ile ev dekorasyonunun en iddialı köşelerinden biri haline gelebilir. Ahşap, cam, metal gibi birkaç farklı materyali bir araya getirmekle başlayabilirsin. Kullanacağın büyük, geniş ve kalın hatları olan mobilya ve aksesuarlar ile akılda kalıcı bir görüntü yaratmayı dene.

Tema Oluştur

Evin diğer kısımlarında olduğu gibi antrede kullandığın eşyalar arasındaki uyum da oldukça önemli. Duvar rengi, ayna ve dolap tasarımından minik aksesuarlara kadar hepsi birbirini tamamlayacak özellikte olduğunda ortaya harikalar çıkabilir. İşini kolaylaştırmak için bu objeleri seçerken sana ilham verebilecek Akdeniz esintileri, okyanus, orman renkleri, klasik mimari gibi çeşitli temalar üzerinden ilerleyebilirsin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık