Tablo Seçiminde Bu Trendlere Mutlaka Göz Atın

334 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ev dekorasyonunda sanat eserlerinden yaralanma fikri, özellikle son birkaç yıldan beri oldukça popüler bir hale geldi. Özellikle de sanatın çok geniş bir kapsama sahip olması da doğal olarak evde sanat galerisi oluşturmak isteyenler için birçok farklı alternatif ortaya çıkarıyor. Örneğin, oturma odanıza farklı bir dokunuş yapan berjer, modern sanattan izler taşıyan bir tablo ve doğru aksesuar seçimiyle ortaya mucizeler çıkarabilmeniz mümkün.

Ev dekorasyonunda tablo kullanımı doğru konseptte yapıldığı zaman dekorasyonu daha da öne çıkarmaktadır. Zira dekorasyonda tablo seçimi ve kullanımı son yıllarda tam bir moda akımı haline geldi. Bu yüzden sizlere ev dekorasyonunda ahşap tablo seçimi nasıl olması gerektiği ile ilgili detaylara yer vereceğiz.

1) Dekorasyonda Tablo Seçimi Nasıl Olmalı?

Her odanın renk konsepti, dekorasyon tarzı ve stili farklıdır. Haliyle duvar dekorasyonları da birbirinden farklıdır. Bu nedenle dekorasyonda tablo seçimi dekore edilen alanın konseptine uygun yapılmalıdır. Bu şekilde mobilya ve aksesuarlar daha şık duracak ve bir bütün oluşturacaktır.

Ev dekorasyonu tabloları duvarları ısıtan, dekorasyonu kişiselleştiren, kişinin dekorasyondaki zevkini ön plana çıkartan en önemli duvar aksesualarıdır. Dekorasyonda tablo seçimi kriterleri arasında tabloyu kullanacağınız odanın boyutları da vardır.

Ev dekorasyonunda tablo odak noktası haline getirilmek isteniyorsa duvar ve mobilya renkleri ile zıt uyumlu olmalıdır. Ancak tabloların odak noktası haline getirilmesi alan dekorasyonundaki ögelerin ikinci planda olmasını sağlar, bu da ortamın şıklığını negatif yönde etkileyebilir.

2) Tablolar En Çok Hangi Bölümde Kullanılır?

Ev dekorasyonuna farklı bir soluk getiren tablolar, daha çok koridorlarda kullanılmaktadır. Nedeni ise koridorlarda yaydıkları enerji ve pozitiflikten dolayıdır. Eğer tablomu nereye asayım diye düşünüyorsanız bizce koridorlarda yaydıkları pozitiflikten ötürü ilk tercihiniz koridor olmalı. Ancak seçtiğiniz tabloların da iç açıcı ve insana dinginlik yahut enerji veren tablolardan olması gerekir.

Tabloların en çok kullandılıdğı bir diğer bölüm ise salonlardır. Salonunuzda tablo kullanacaksanız, aydınlatmanın önemli olduğunu unutmamanız gerekir. Şöyle ki aydınlatma özelliğine sahip tabloları kullanırsanız, bu hem görselliği arttıracak hem de tablonun detaylarının daha belirgin görünmesini sağlayacaktır.

3) Son Günlerde Hangi Tablolar Revaçta?

Evlerinizin duvarlarını süsleyen, dekorasyonunuza ayrı bir hava katan tablolara son zamanlarda farklı bir soluk getirildi. Eskiden genelde atkı ve bere gibi parçalarda kullanılan takımlara ait tablolar ve özellikle de milliyetçi figürleri içeren (Türk bayraklı tablo) tabloların son zamanlarda çok fazla tercih edildiğini görmekteyiz.

Hemen hemen her evde görmeye başladığımız bu tablolar evlere de ayrı bir hava katıyor. Sediğiniz takımlara yahut da sevdiğiniz liderlere (Atatürk tablosu) ve figürlere ev dekorasyonunda yer vermek insana büyük keyif veriyor. Bence siz de bu trendi kaçırmayın ve sevdiğiniz parçaları tablolarda birleştirerek evinize hava katın.

Tarihe ilgi duyan, sevdiğiniz devlet adamlarının, hükümdarların resimlerine, onlara ait olan klasikleşmiş simgelere yer vermek milli değerleri evinizde, ruhunuzda hissetmek adına eminim ki herkese iyi gelecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık