Masif Ahşap Plakalarla Evine Doğallık Kat

137 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ev dekorasyonunda ahşabın kullanımı fazlasıyla yaygındır. Ancak ahşabın türüne bağlı olarak evinde farklı bir atmosfer oluşturman da mümkündür. Bu yazımızda ham tomruktan biçilerek elde edilmiş olan ve kaplama yapılmamış bir ahşap türü olan masif ahşabın dekorasyon ürünlerinde uygulamarını ele alıyoruz. Eğer ağır mobilyaları, bohem ve rustik yaklaşımları beğeniyorsan görsellerle desteklediğimiz listemize bakmanı öneririz.

Samimi Bir Akşam Yemeği

Kocaman bir masada toplanan arkadaşlarını, sevdiklerini ve aileni akşam yemeğinde ağırladığını düşün. Bu senaryo senin içini huzurla dolduruyorsa bu manzaraya bir de masif ahşap bir masa ekleyebilirsin. Doğallığı ve büyük boyutları sayesinde geçireceğin samimi akşam yemeğinde misafirlerine eşlik edebilir. Aynı zamanda sandalyeler için de ahşap bir tercih yapabileceğin gibi metal iskelet sandalyelere de yönelebilirsin.

Dekorarif Masif Raflar

Evindeki boş duvarları hem dekoratif hem de işlevsel bir şekilde değerlendirmek istiyorsan masif ahşap raf tasarımları ilgini çekebilir. Farklı derinlik ve kalınlıkta kestirebileceğin veya satın alabileceğin masif ahşap raflara çerçeveler, fotoğraflar, ayna, dekoratif ürünler, kitaplar, saksılar yerleştirebilirsin. Hatta alternatif bir komodin olarak yatak odanda gece lambası ve kitaplarını koymak için de tercih edebilirsin.

Ağır ve Doğal Mobilyalar

Masif ahşabın görünümü itibariyle ağır ve kütlesel durduğunu söylemek mümkündür. Kaplama veya doldurma olmayan bir tür ahşap olduğu için de özellikle mobilyalarda kullanıldığında odanın atmosferini büyük oranda değiştirdiğini görebilirsin. Retro bir görünüm kazandırmasının yanı sıra büyük görünüme sahip olan masif mobilyalar da odanın merkezini üzerine çekebilirler.

Mutfakta Rustik Yapı

Rustik ve bohem dekorasyon anlayışında bulunan huzurlu ortamı masif ahşapla destekleyebilirsin. Tezgah altı ve üstü dolaplarda, raflarda ve mutfak zeminiyle tavanında kullanılabilir. Böylece suya karşı dayanımı artırılmış olan masif ahşap ile mutfağında da tercih edebilirsin.

Masif Askılık ile Girişte Sıcak Bir Karşılama

Evinde seni ve misafirlerini karşılayan doğal ve sıcak bir masif ahşap bir asklığa ne dersin? Anahtarın, şemsiyen, cüzdanın, ceket ve yağmurlukların için kullanabilirsin.

Epoksiyle Kapanan Çatlaklar

Masif ahşap ve ham ahşapla birlikte kullanılan epoksi tasarımlar bir süredir dekorasyon trendlerinde yer alıyor. Doğal kütüğün içinde oluşan çatlakları doldurmak ve estetik bir şekilde düz bir yüzey oluşturmakta kullanılan epoksiyle süslenen masaları da değerlendirebilirsin.

Aydınlatmada Masif Ahşap

Elbette sadece göz seviyesinde değil, aynı zamanda evin bütününde dekorasyona önem vermek gerekir. Bu nedenle sıradaki önerimiz aydınlatmalarda masif ahşabı kullanarak dekorasyonuna doğallık katman olacak.

Tavan Uygulamaları

Ev dekorasyonunu bir bütün olarak değerlendirdiğinde taban uygulamaları gibi taban uygulamalarının da evinin havasını tümüyle değiştireceğini fark edebilirsin. Bu nedenle özellikle yüksek tavana sahip odalarında masif ahşap tavan uygulamalarını tercih edebilirsin. Aynı zamanda çalışma odası, mutfak gibi ortamlarda da senin için huzurlu bir atmosfer yaratacaktır.

Masif Ahşabın Aksesuarlarda Kullanımı

Büyük boyutta dekorasyon ürünlerinin yanı sıra detay aksesuarlarda da masif ahşap kullanımı hoş bir görüntü verecektir. Bohem, rustik, retro ve doğal bir tarz ortaya koyan mumluklar, saatler, kalemlikler, çerçeveler gibi farklı aksesuarlar ile evinde doğallığı yaşarabilirsin.

Rustik Kitaplık Tasarımları

En kıymetli koleksiyon türlerinden biri olan kitaplarına sunduğun alan önemlidir. Bu noktada masif ahşabın estetik yapısından faydalanmak evin için şık ve aynı zamanda doğal bir görünüm sağlar. Ahşap raflarla birlikte yine ahşap iskelet tercih edebileceğin gibi metal iskelete sahip kitapları da değerlendirebilirsin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık