Optimistik Dekorasyon Trendleri

152 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Eğlenceli ve pozitif bir dekorasyonla evinde olumlu bir atmosfer oluşturmaya ne dersin? Renkleri, desenleri, doğayı ve evini seviyorsan senin için keyifli birtakım önerilerimiz var. Bu önerilerle esas amacımız evinin enerjisini yükseltmek ve canlılık katmaktır. Elbette sadece bir kutu boyayla yapabileceğin değişiklikler gibi, bir de yaratıcı önerilerimizi de incelemelisin.

Kalabalık Fon Kağıdıyla Evini Canlandır

Duvarlar evinde dekore edebileceğin en büyük yüzeylerdir. Bu nedenle bir odaya girdiğinde, ortamın görünümünü büyük ölçüde etkilediğini söyleyebiliriz. Listemize biz de duvar kağıtlarında yapabileceğin cesur tercihlerle başlamak istedik. Kalabalık desen ve geometrilere sahip bir duvar kağıdının ortamı ne kadar değiştireceğini düşün. Bu değişim senin için fazla göz yorucu gözüküyorsa yalnızca bir duvarı kaplamayı da düşünebilirsin elbette.

Doğal Dekorasyondan Faydalan

Evinde pozitif bir hava yaratacak en doğal dekorasyon ürünü bitkilerdir. Bitkilerle ilgilenmeyi seviyorsan bu ev arkadaşlarını bir yerde toplamak yerine evin içinde dağınık şekilde farklı konumlara yerleştirebilirsin. Bu noktada elbette bitiklerin yeteri kadar gün ışığından faydalandığından emin olmalısın.

Saksılarda dikkat çekici dekorasyon tercihleri yapabilirsin. Örneğin bugünlerin modası olan makrome saksı askılarıyla bahçeni dikey hale getirebilirsin.

Sloganlı Tasarımları Tercih Et

Üzerinde slogan bulunan dekorasyon ürünleri özellikle ofis ve kırtasiye kategorilerinde sıkça görebileceğin parçalardır. Kupalar, takvimler, sekreterlikler, defterler, kırlentler, yastıklar, tablolar ve hatta neon aydınlatmalarda slogan içeriklerini beraber kullanabilirsin.

Desenlerde Cesur Ol

Günümüzde gelişen tekstil baskısı teknolojisi ile dilediğin her ölçüde, her renkte ve geometride desenleri bulabilirsin. Bu desenleri mobilya döşemesinde, kilimlerinde, perdelerinde veya diz battaniyelerinde tercih ederek zaman geçirdiğin alanları daha canlı hale getirebilirsin.

Merdiven Dekoruna Odaklan

Genellikle dekorasyonu çok akla gelmeyen merdivenler için de yaratıcı tasarımlardan faydalanabilirsin. Göz yormayacak ve dikkat dağıtmayacak ölçüde renkler, tonlar ve desenlerle merdivenlerinin dekorasyonuna da evin bir parçası halinde odaklanabilirsin.

Kokulardan Faydalan

Evinin enerjisini doğrudan etkileyecek olan koku esansları işine fazlasıyla yarayacaktır. Tütsüler, mumlar veya spreyler sayesinde istediğin odada istediğin pozitif atmosferi yaratman mümkün. Örneğin kitap okuduğun oturma alanında bir sandal ağacı kokusu veya yatak odanda uyumanı kolaylaştıracak lavanta esansı gibi kokulardan faydalanabilirsin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık