Birliktelikler Neden Kısa Sürüyor?

1.969 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çağımızın en büyük yaşanan sorunları arasında birlikteliklerin kısa sürmesi bulunmaktadır. Başta gençler olmak üzere orta yaşa kadar birçok kişinin bu sorunu yaşadığı ve aylar, haftalar hatta zaman zaman birkaç günde biten birliktelikleri görebilmektesiniz. Bu gibi durumların neden meydana geldiği ve eskiye oranla günümüzde birlikteliklerin neden hızlı yıkıldığı ve ilişkilerin uzun sürmesi için neler yapılabileceği konularına sizler için KadinFoni.com olarak uzmanlardan yaptığı araştırmalarla çözüm arayışına girdik.

İlk olarak birlikteliklerin neden kısa sürede bozulduğu konusu üzerinde durmalıyız. Öncelikle günümüzde her şeye kolaylıkla ulaşabilir hale geldik. Yıllar önce anne babalarımızın ulaşamadıklarına bugün bizler hiçbir çaba sarfetmeden ulaşabiliyoruz. Ekonomik krizler vs den söz edilsede günümüzde bolluk olduğu görülmektedir. Yiyecek, giyecek, arabalar, evler, elektronik eşyalar her şeye kolaylıkla ulaşabilir ve artık günümüzde çok daha ygun fiyatlarda alabilecek hale geldik. Bu da neslimizi biraz şımarık bir hale getirdik. Eğer evlenen çiftlerde hem bayan hem de erkek çalışıyorsa işler biraz daha zor bir hal alabiliyor. Karşılıklı olarak zıtlıkların, kıskançlık ve kavgaların çok daha fazla çıktığı görülebiliyor.

Eşler arasında sorunlar yaşanabildiği gibi nişanlı olduğu dönemde ya da henüz sevgililik aşamasında da ayrılan ve günler içerisinde birlikteliği bitenlerde olabilmektedir. Bu gibi durumların en büyük nedeni ise karşılıklı olarak anlayışlı davranmamak ve sadece bencil düşünceler yüzünden bu sorunlar yaşanmaktadır. Özellikle partnerinizin istemediklerini yapmaya çalışmak, sinirli anında karşılıklı olarak üstelemek vb. sıkıntılara yol açabilmektedir.

Birlikteliğin Uzun Sürmesi için Yapılması Gerekenler

Bir ilişkinin uzun süre devam etmesini elbette kimse garanti edemez. Belkide siz o kişi için yaratılmamış olabilirsiniz. Ancak ilişkilerin uzun sürmesi ve belkide ömürlük yaşanması için bir takım önlemler alabilirsiniz. Öncelikle başlangıçtan itibaren kırmızı çizgileriniz olmalı ve karşı tarafından bunu aşmasına izin vermemelisiniz. Kimi zaman samimi kimi zaman ise mesafeli olmayı bilmelisiniz. Onu anlamanız gerektiği kadar onunda sizi anlaması gerektiğini ona hissettirmelisiniz. Ortak konular bulmaya ve yeteri kadar zaman geçirmeye özen göstermelisiniz. Ancak bu kesinlikle her dakika beraber olun, birbirinizden hiç ayrılmayın demek olmuyor. Kesinlikle birbirinizi özlemeniz ve sevdiğiniz dışında da ufakta olsa bir hayatınız ve çevreniz olması gerekiyor. Tüm bunlara rağmen birlikteliğiniz hemen bitiyorsa baştan yaptığınız hatalar olmuş olabilir. Yeni ilişkilere adım atmadan önce mevcut birlikteiğiniz de ne gibi hatalar yaptığınızı iyi ölçmelisiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık