Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

1.122 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yıllarca sigortalı olarak çalışıp artık çalışma hayatını emeklilikle sonlandırmak isteyenler için gerekli prim ve yaş şartlarını tamamlayarak sigortalılık durumuna göre emeklilik hayallerimiz bulunmaktadır. Emeklilik dönemine ne kadar süre kaldığı ve emeklilikte ne kadar maaş alacağınızla ilgili bilgiler günümüzde online olarak öğrenmek artık çok kolay.

Emeklilik sorgulama işlemleri için e-devlet üzerinden sorgulama yapmak hem kolay hem de pratik şekilde yapılmaktadır. TC kimlik numarası ve PTT den alacağınız e-devlet şifrenizle birlikte emeklilik sorgulamak mümkün. Bu sayede ne zaman emekli olacağınızı, daha ne kadar prim ödenmesi gerektiği ve bugüne kadar ödenen prim gün sayınızı tek tuşla görüntüleyebilmeniz mümkün olmaktadır. 4A, 4B ve 4C olarak çalışmakta olanların en çok merak ettiği konuların başında ne zaman emekli olurum sorusu gelmektedir. Ne zaman emekli olacağınız bayan ve erkeklere göre değişmekle birlikte sigortalılık başlangıç tarihini de bu hususta önem arz etmektedir.

Emeklilik sorgulama işlemleri için e-devlet üzerinden ne zaman emekli olacağınız bilgisini rahatlıklı görebilirsiniz. Emeklilik hesaplaması konusunda SGK dökümlerini ve sorgulama ekranını da yine e-devlet sayesinde ücretsiz olarak ve en hızlı şekilde görebilmeniz mümkün. Emeklilik hesaplama sayfasında girmeniz gereken cinsiyet, yaş, sigortalılık süresi, “Malüliyetiniz Var Mı?” ve “Erken Yaşlanma Var Mı?” gibi sorulara cevaplandırarak emeklilik hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık