Evlenmek için En İdeal Yaş Kaçtır?

3.887 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin merak ettiği evlilik yaşı için en ideal olan yaş aralığı konusunu sizler için ele alacağız. Özellikle yaşıtlarının evlenmesiyle birlikte bunalıma girmekte olan 20 yaş üstü gençlerimiz için ideal evlilik yaşı büyük önem arz etmektedir. Uzman araştırmaları sonucunda ideal evlilik yaşının 25-30 yaş aralığını olduğunu belirtse de konunun bu kadar basit olmadığını söyleyebiliriz.

Evlenmek için ideal yaş tamamen kişiye ve kişinin karakterine göre farklılık gösterebilmektedir. Henüz çocuk olduğunuzu düşünüyorsanız, bir ailenin sorumluluğunu almak için hazır değilseniz, yeterli hayat tecrübesine sahip değilseniz 30 yaşını geçmiş olsanız dahi evlilik için ideal yaşta değilsiniz demektir. Eğer siz sorumluluklarını bilen, olgun düşünce tarzına sahip, sorunlarla başa çıkabilmekte olan bir aile babası ya da annesi olacak düzeyde iseniz de 18 yaşında bile olsanız evlilik için hazırsınız ve ideal yaştasınız demektir. Elbette evliliğe hazır olup olmadığınız kendi kendinize karar veremezsiniz. Bunu çevrenizdeki büyüklerinize ve sizi yakından tanıyan insanlara sorarak, sizinle ilgili karakteristik durumunuzu yorumladıklarında da aynı düşünceye sahip olunmalıdır.

Evlenmek için kişinin karakteri önemli olsa da araştırma sonuçlarına göre 25 ve 30 yaş aralığında evlenenlerin daha mutlu ve sağlam bir evlilik yaptığı görülmektedir. Yöreden yöreye, kişiden kişiye farklılık göstermekte olan evlilik yaşı için araştırma sonuçları genel olarak ideal yaş aralığının 25 ila 30 yaş aralığında olduğunu göstermektedir. Bu yaş aralığında erkek aile babası olma yolunda, kız ise annelik ve yuva yapıcı dişi kuş olma yolunda çok daha bilgili ve istekli olmaktadır.

Üniversite hayatının yaklaşık olarak 25 yaşına kadar sürdüğü ve sonrasında erkek için askerlik yaşının da gelmesiyle birlikte bu yaşlara kadar modern çağımızda evlenmek erken olarak görülürken, 30 yaşında sonra kimi bireylerde evlenme isteğinin orantılı olarak azaldığı ve artık evlilik konusunda aşırı seçici bir düşünce yapısına kapılarak evlilikten kaçıldığı, çiftlerin birbirlerine alışmakta zorlandıkları görülmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık