Hamilelikte Kaçınmanız Gereken Davranışlar

21.596 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile bir kadının kendini en özel hissettiği ve en dikkat etmesi gereken dönmeden bir tanesidir. Sağlıklı bir hamilelik geçirmek ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için pek çok konuya dikkat etmek gerekiyor. Hamilelikte uzak durulması gereken davranışlar bulunuyor. Hamilelikte kaçınmanız gereken davranışlar arasında sayılabilir. Özellikle sosyal ve kültürel yaşamınızın bir parçası haline gelen alkollü mekanlar, yüksek ses ve hareketliliğin yaşandı ortamlar uzak durmanız gereken ortamlardır. Hamilelik süresi boyunca hem bebeğinizin ruhsal ve bedensel gelişimine hem de sizin sağlıklı bir birey olarak alabilmeniz için doğru beslenmeniz ve doğru ortamlarda yer almanız gerekiyor. Özellikle doğru beslenme bu dönemde bebeğin gelişimini kadar sizin sağlıklı bir şekilde yaşamınızı sürdürebilmeniz için de önemli bir konudur.

Sigara ve alkol tüketimi hamilelikte kaçınmanız gereken davranışlar arasında yer almaktadır. Bağışıklık sistemini tamamen etkileyen sigara kullanımı özellikle gebelik döneminde sürdürüldüğün de bebek için de bu durum büyük bir risk taşımaktadır. Ayrıca cilt lekelerine neden olabilecek yanlış beslenme ve yanlış güneşlenme sonucunda da cildiniz hasar görür ve geri dönüşümü olmayan problemlerle karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz hale gelir.

Hamilelikte uzak durulması gereken bir diğer unsur ise bilinçsiz egzersiz ve spordur. Özellikle gebeliğin ilk 4 ayında düşük riski yüksektir ve bu nedenle bebeğin rahime tutunmasını engelleyecek hareketlerden ve hareketlilikten kaçınmak gerekir. Spor ve egzersiz yaparken bu konuya özen göstermeli, mümkün olduğu kadar hekim önerisi ile veya bu alanda bilgi sahibi olan kişilerin önerdiği egzersizlerle sporunuzu uygulamalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık