HGS Kartı Nerelerden ve Nasıl Doldurulur?

1.567 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde HGS olarak bilinen ve Hızlı Geçiş Sistemi olarak açılımı bulunan sistem Eylül 2012 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır. RFID (Radyo Frekansı İle Tanımlama) teknolojisine dayanan bu sistem, köprüler ve otoyol geçişlerinde hızlı tahsilat amaçlamaktadır. Sistemin çalışma esası ise, gişelerdeki antenlerin araçlarda bulunan etiketleri algılaması ve bu şekilde hızlı ve duraklama yapmadan tahsilat yapmasıdır.

Ptt şubelerinden HGS etiket ve kartları alınabilmektedir. Bunun dışında anlaşmalı bankalar aracılığıyla da HGS etiket veya kartlarını almak mümkündür. Yapılması gereken tek şey, kişinin bizzat başvurmasıdır.

HGS yükleme yapmak için, Ptt şubelerine bunun için başvurmak yeterlidir. Ayrıca internet üzerinden Hgs yükle, Hgs yükleme, kredi kartı ile Hgs yükleme veya  gibi kelime grupları ile tarayıcıda arama yaptırmak yeterlidir. Bulunan sitelerden güvenilen bir yol ile HGS kartına veya etiketine kolayca yükleme yapılmaktadır. Bu yolla yapılan yüklemelerde HGS kartına otomatik olarak yüklenen para miktarı anında yansımaktadır.

Online Hgs yükleme HGS sistemi ile daha önce kullanılan KGS, 2013 yılından itibaren kullanımdan kalkmıştır. Ancak dikkat edilmesi gereken OGS’nin halen gişelerden kalkmamış olduğudur. Bu nedenle gişelere gelindiğinde HGS’nin yazılı olduğu gişeden geçmek gerekmektedir. aksi halde gişe anteni etiketi algılama yapmayarak cezalandırma yoluna gitmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık