İngilizce Konuşmak için Ne Yapılmalı?

1.330 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Eğitim hayatı boyunca İngilizce sözcük öbekleri dersi alındığı, pekçok kursa katılım gösterildiği halde insanların hala İngilizce konuşamamaktan yakındığını duyarız. İngilizce konuşamıyor olmanın kuşkusuz birçok nedeni var. Bu nedenlerden en yaygın olanı ana dilde düşünmektir. Türkçe düşünülüp İngilizce olarak konuşulmaya çalışıldığı için zorlanılmaktadır.

İngilizce Düşünebilmek İçin Ne Yapılmalı?

Düşünme ve konuşma bir bütündür. Aralarında uyum olmadığında sorun yaşanır. İngilizce temel kelimeler için çalışmalara başlandığında düşünme ve konuşma dili aynı olmalıdır. Böylece kurduğunuz cümlelerde anlam bütünlüğü yaşanmaz ve daha hızlı konuşur hale gelirsiniz. Yapılan araştırmalar öğrenme eyleminin %20’sinin öğretmen, kitap gibi araçlar yoluyla olurken %80’inin kendiliğinden olduğunu ortaya koymuştur.

Nasıl ki ana dilimizi öğrenirken farkında olmadan konuşmaya başlıyorsak aynı şey İngilizce için de geçerlidir. Pdf olarak İngilizce dil bilgisi konusunda kitaplardan temel seviyede bilgi edindikten sonra yapmanız gereken doğrudan konuşmaya çalışmaktır. Bunun en kolay yolu İngilizce konuşulan ortamlara, ülkelere gitmektir. Böylece dili dışarıdan duyarak aşinalık kazanırsınız. Bir süre sonra farkında olmadan konuşabildiğinizi görebilirsiniz. Eğer dilin konuşulduğu ortamlara gitme imkanınız bulunmuyorsa film, dizi izleyerek aynı şekilde aşinalık kazanmanız mümkün. İlgi alanınıza göre sezonluk diziler takip ederek İngilizce dinleme ve anlama yetisi kazanabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık