Kadınların Erkeklerde Aradığı Özellikler

319 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin ilişkisine dair beklentileri vardır. Bunlardan bazıları günlük rutin gereklilikler iken, bazıları mutlu olmak için hayati önem taşır. Kritik beklentilerinizin karşılanması aslında çok kolay. İşte bunun için bazı önemli ipuçları…

1- Uzun süredir birlikte olsanız bile size olan saygısını kaybetmemesi. Sizi ilk görüşte fazlasıyla etkilemiş olabilir ama “Kapa çeneni” dediği takdirde sizi hala elinde tutabileceğini düşünmemeli.

2- Sık sık yüksek sesle dile getirilen iltifatlar. Saçların okşanması ya da içten bir bakış gibi yakınlık sağlayan temaslar.

3- İhtiyacınız olan zamanlarda tüm dikkatini size vermesi. Bu, sizinle ilgilenirken maç izlememesi anlamına da geliyor.

4- Sizinle gurur duyması. Başarılarınızdan zevk alması, hatta onların altında ezilmemesi. Bunları her fırsatta dile getirmesi de çok önemli.

5- Göz teması, öpüşme ve sarılma içeren uzun seanslarla ayaklarınızı yerden kesmesi. Tabii sonrasında uzun güzel bir uyku çekmeniz de yakınlık katsayınızı artıracak.

6- Kilo aldığınızda seveceği bölgelerinizin arttığını söylemesi.

7- İlişkinizi arkadaşlarına, ailesine ve hatta Facebook aracılığı ile bütün dünyaya ilan etmesi. Erkek arkadaşınıza Facebook’taki profilini ‘ilişkisi yok‘dan ‘ilişkisi var’a çevirmesi konusunda baskı yapmanız hiç de anormal değil. Biliyorsunuz artık sanal aldatma da gerçeği kadar sık yaşanıyor ve aynı şekilde çok acı veriyor.

8- Bol bol ön sevişme ve biraz daha fazlası ve hatta çok daha fazlası!

9- Vücudunuzun birden fazla yerine tereddütsüz bağlılık ve katıksız şehvet duyması. Beğenisini her fırsatta dile getirmesi ve böylelikle ruhunuzu okşaması.

10- Saygı. Asırlardır herkesin dilinde olan ve ilişkilerin temelini oluşturduğunu düşündüğümüz bu kelime değerini hiç yitirmiyor. Sınırsız bir sevgi için öncelikle karşılıklı saygı şart.

11- Davranışlarınızı asla ve asla regl olmanıza bağlamaması. Tabii eğer garip davranışlarınızı reglinize bağlayan bir özür dilerseniz durum değişir. Bu durumda da erkek arkadaşınızın anlayışla gülüp başını sallaması yeterli olacaktır.

12- Rahatlatıcı, dürüst olması ancak merhametli küçük beyaz yalanlarla bir denge kurabilmesi. Örneğin, “Daha önce söylediğim bir şey yüzünden kızdın mı?” diye sorduğunuzda doğruyu söylemeli ama “Annemi akşam yemeğine çağırdım” dediğinizde sevinmiş rolü yapabilmeli.

13- Mesaj atmak yerine üşenmeden araması. Telefonun başında beklemenin mazoşistçe bir zevki olabilir ama hiçbir “Seni seviyorum’” mesajı o cümleyi telefonda duymanızın yerini tutamaz.

14- Sesinizi çıkarmaya cesaret edemediğiniz birine karşı hakkınızı savunmaya sizi teşvik etmesi. Sonuç umut ettiğiniz gibi olmadığında size bütün içtenliği ile sımsıkı sarılması.

15- Kendisi pek beğenmese de sizin bayılacağınızı bildiği hediyeler alması.

16- Bir şövalye gibi davranması. Çağımıza uygun bir centilmenlik sizi şımarık bir prenses yapmaz. O yüzden sizi sıkıcı parti sohbetlerinden kurtardığında ona kahramanınız gibi davranmanızın zararı yok.

17- İkinci bir şans. Lise arkadaşlarıyla buluştuğu gecede sarhoş olmanız, e-postalarını karıştırırken yakalanmanız gibi hatalar yapmış olabilirsiniz. Sizin de hata yapmaya hakkınız var. Yeterli miktarda süründükten sonra sizi affedebilmeli.

18- Komik alışkanlıklarınızla eğlenmesi. Mesela çikolataya her gün tüketilmesi gereken bir besin gibi davranmanıza bayılması. Garipliklerinizin sizi siz yapan özellikler olduğunu bilmesi, onu gerçek bir erkek arkadaş yapar.

19- Arkadaşlarının yanında size iltifat etmesi, ideal erkek, bunun erkeklik gururunu incitebileceğini düşünmek yerine yanındaki güzel kadınla gurur duyar.

20- İçindeki sesi kavga esnasında dengelemesi, doğru ve kontrollü olarak kullanmayı bilmesi. Yetişkin insanların bağırıp çağırmadan, sakin bir şekilde sağlıklı iletişim kurabilmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

21- Alışveriş çılgınlığınıza anlayış göstermesi. Kadınların zayıf noktalarından birinin durmadan ayakkabı almak olduğunu artık herkes biliyor. Torbaları taşıması ise artı puan olarak hanesine işlenir.

22- Ev işlerinin yarısını sahiplenmesi. Bu şık, beraber yaşayanlar için. Bir erkek bütün ev işinin kadının görevi olduğunu düşünmemeli, bulaşığı ve çamaşırı paylaşmalı. Çöpü de çıkarsın lütfen.

23- Doktora sizinle beraber gelmesi. Diş doktoruna gitmeden bir gün önce doktor fobiniz tavan yapmış olabilir. Zangır zangır titrediğinizi fark eden sevgilinizin elinizden tutup sizinle beraber doktora gelmesi sizi ne kadar sevdiğini gösteren önemli bir kriter.

24- Zor bir günün sonunda size özel ilgi göstermesi, işten eve yorgun argın geldiğinizde size tam da ihtiyacınız olan masajı yapacak sevgiliniz, yıllardır beklediğiniz beyaz atlı prens olabilir.

25- Bir bakışınızla boşlukları doldurması. Sözcüklerin yeterli gelmediği veya sesinizi yükseltecek halinizin olmadığı zor durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendinizi ifade etme çabası içinde olduğunuz böyle zor zamanlarda sevgilinizin sadece bakışınızdan ne demek istediğinizi anlamasını bekleyebilirsiniz. Konuşmadan anlaşabildiğiniz bu mükemmel erkeğe sıkıca sarılmak kadar güzel bir şey olamaz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık