Makyajda Kadınları Anlamanın Yolları

306 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin fondöten, makyajın temelini oluşturur çünkü yüzdeki kusurları kapatmaya yarar. Yani her şeyden önce fondöten kullanılır. Makyajsız sandığınız güzel, pürüzsüz tenli diye beğendiğiniz kadınların çoğunda fondöten ve pudra vardır. En kolay bozulan malzemelerden biridir bu. Bozulduğunda özellikle burun ve göz altlarında rahatsız edici parlak bir görünüm olur. E doğal olarak gün içinde tazelemek gerekir. Örnek görmek isterseniz Clinique fondoten çeşitlerine bir göz atın.

Fondöten pürüzsüzleştirip fakat fazla parlak bir görünüm oluşturur. Bu yüzden pudra gerekir. Pudra ayrıca fondotenin çabuk bozulmasını da engeller.

Dudaklar… Su içtiğinde, yemek yediğinde, hiçbir şey yapmadan durduğunda, konuştukça… En çabuk bozulan, yok olan makyaj malzemeleridir rujlar ve parlatıcılar. Kalıcı olanları vardır ama tazelemesi kolay olduğundan, satın alırken kalıcı olmasına çok dikkat etmeyebilir kadınlar.

Ve allık… Doğuştan al yanaklı olan şanslı insanlar da vardır elbet. Ama genellikle, makyaj yapmayı hiç sevmeyen kadınlar da, solgun görünmemek için allık kullanırlar. Bu nedenle, sürekli yanında taşınması gereken çok temel malzemelerden biridir allık da.

Evde güzelce yapılmış göz makyajı ne yazık ki zamanla bozulabilir. Örneğin rimel, o güzelim uzun, dolgun kirpiklerin mimarı, zamanla akabilir. Göz kapaklarına derinlik veren göz farı, zamanla kuruyup, susuz toprak gibi çatlayabilir. Sevdiğiniz buğulu ve seksi bakışları sağlayan eyeliner (kirpiklerin üstüne çizilen uzun, göz sonunda kıvrımlanan çizgiyi oluşturmaya yarar) zamanla yumuşayıp dağılabilir… Birazcık terlemeyle ya da gözyaşıyla bunların hepsi akabilir. Böyle tehlikeler varken bunları yanında taşımasın da ne yapsın kadınlar? Rimel ve göz farını az çok bildiğinizi var sayarsak, Clinique eyelinerlara bir göz atıp, göz kaleminden farkını görebilirsiniz.

E bir de el kremi gerekli tabi soğuk kış günlerinde. Her el yıkamadan sonra, olmazsa elleri çatlar, sertleşir… O halinden kendisi de rahatsız olur, siz de yanına yaklaşmak istemezsiniz.

Tabi bir de “doğal güzellik” varken, makyaj fikrini toptan garipsiyor olabilirsiniz. Ama birincisi, doğal güzellik genellikle yoktur, sizin doğal sandığınız güzelliğin altında kremler, yüz temizleme jelleri, fondötenler yatıyor olabilir. Ve kimin koyduğu tam belli olmasa da hepimizin desteklediği bazı standartlara ulaşmak için ( uzun kirpikler, pürüzsüz ten, al yanaklar, dolgun, canlı dudaklar…) çoğu kadın bu ürünleri kullanmak zorundadır, çünkü normalde kendisi bu standartlara sahip değildir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık