Amerikan Mutfak Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Salon ve mutfağın iç içe olduğu tipte mutfaklar amerikan mutfak ya da açık mutfak olarak bilinmektedir. Bir duvar ya da kapı ile ayrılmayan bu tarz mutfaklar sıcak ve samimi ortamlar sunmaktadır. Amerikan mutfak modelleri günlük yaşamın sürdürüldüğü odadan daha fazla yararlanmak amacıyla tasarlanmıştır.  Bir taraftan yemek hazırlarken diğer taraftan oturma odası ile iletişiminiz devam eder.

Amerikan mutfaklar ile salon ile mutfak arasında geçiş için kullanılacak koridor ya da geçiş alanı olmayacağı için bu alanlarda günlük aktif kullanım alanına dahil edilir. Böylece uzun koridorlar yerine daha kullanışlı alanlar elde edilir. Amerikan mutfak dekorasyonu mutfaktaki tezgah konumuna göre adlandırılmaktadır. Tezgahın ortada olduğu tasarımlar ada mutfak olarak adlandırılırken, I şeklinde ya da U şeklinde farklı tezgah düzenlerine göre Amerikan mutfak seçenekleri vardır.

Amerikan Mutfak artıları, eksileri?

Amerikan mutfak tasarımlarının kullanacak kişiye göre farklı değerlendirilecek artıları ya da eksileri olabilir. En çok şikayet edilen eksilerin başında yoğun yemek pişen mutfaklarda yayılan yoğun yemek kokusudur. Ancak bu durum günümüzde güçlü davlumbazlar ile önlenebilmektedir. Ev içindeki alanın verimli kullanılmasında çok etkili olan amerikan mutfak modelleri daha çok düşük metrekareli evlerde olumlu sonuç vermektedir.

Ankastre Mutfak nedir?

İtalyanca bir kelime olan ankastre, gömüşmüş, sabitlenmiş, entegre anlamlarına gelmektedir. Bir evin dekorasyonunda her alanda uygulanabilecek bu eşya sabitleme yöntemi daha çok Ankastre mutfak dekorasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Mutfak tasarımlarında tezgahın üzerine ya da bulaşık makinesinin üzerine sabitlenebilen ocaklar ankastre mutfaklar için örnek verilebilir. Yapılan son tasarımlarda mini fırınlar, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri ve mutfaktaki tüm beyaz eşyalar ankastre özelliklerde üretilebilmektedirler.

Ankastre Mutfak artıları, eksileri?

Ankastre mutfak tasarımlarında eşyalar sabitlenmekte ve birbiri ile uyumlu bir görüntü elde edilmektedir. Bu tarz mutfak tasarımlarının olumsuz yönü ise sık taşınan ya da mutfaktaki eşyalarının yerini sık değiştirmek isteyen kişilerin kısıtlı ya da zor hareket alanı olacaktır. Ancak eşyalar uzun süre aynı yerde kalacak ise bu tip mutfaklar estetik açıdan güzel bir görüntü sunacaktır.

Mutfak masa modelleri

Mutfak modeliniz ister klasik olsun, ister amerikan mutfak olsun her durumda mutfakların olmazda olmazı mutfak masalarıdır. Mutfaklar için masa modelleri şekline, yapıldığı malzemeye göre ve kapasitesine göre farklı seçeneklerde sunulmaktadır. Şekil olarak genelde kara ya da dikdörtgen masaların tercih edilmesinin nedeni mutfaklarda kullanılacak alanın sınırlı olmasındandır.

Genelde 4 kişilik olan tasarlanan mutfak masaları cam ya da ahşap malzemeden üretilmektedir. Masa ile beraber kullanılacak sandalye modelleri de masalar kadar önemlidir. Ahşap masalar ile yine ahşap sandalyeler tercih edilebilirken cam masalar için metal sandalyeler daha uygun olacaktır. Açık renklerin ağırlıklı olduğu masa modellerinde dekor blog sitesinde birçok seçenek sunulmaktadır.

Günümüzde mutfak dekorasyonlarının oldukça geniş konsepte sahip oldukları bilinmektedir. Bu kapsamda mutfak dekorasyonunun öncelikli olarak işlevsel olması önemli olmaktadır. Zira mutfakta yemek yapanlar için işlevsellik oldukça önemlidir. Yine mutfak dekorasyonlarının şık bir görünüme sahip olması da olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çünkü mutfakların estetik görünüme sahip olması, mutfakların çok daha göz alıcı olmalarını sağlamaktadır.

Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkan mutfaklarda Amerikan mutfak dekorasyonunun uygulanabilmesi mutfakların hem kullanışlı hem de son derece şık olmalarını mümkün kılmaktadır. Bu kapsamda https://www.dekorblog.net/ internet sitesi en iddialı ve en kullanışlı mutfak konseptlerinin oluşturulması noktasında oldukça kaliteli bir hizmeti takipçileriyle buluşturmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık