Dikkat Eksikliği Ve Belirtileri

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer alan dikkat eksikliği, birçok anne baba için bu konuda uzmandan yardım alma ihtiyacı doğurmaktadır. Peki dikkat eksikliği nedir ve ne gibi durumlara yol açar?

Sıklıkla 7 yaş öncesinde görülen ve hareket kontrolünün zorlaşması anlamına gelen dikkat eksikliği, zamanında önlem alınmadığı takdirde daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir. Birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkan bu hastalık, okul hayatının başlaması ile daha da belirgin bir hal almaktadır.

Dikkat eksikliği sorunu yaşayanlar, uzun süreli konuşmalarda ya da durumlarda dikkatini toplamakta zorluk çeker. Bu nedenle yaşıtlarına göre daha yavaş gelişir ve zihinsel aktiviteler konusunda da son derece isteksizdirler. Hem iş hem okul hayatını olumsuz yönde etkileyen ve daha fazla hata yapmaya neden olan dikkat eksikliği durumu, görev dağılımlarının da tam anlamı ile yerine getirilememesine neden olur.

Var olan zeka potansiyelini gerektiği gibi kullanamama gibi durumlara yol açan dikkat eksikliği, tüm eğitim ve öğrenim hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.

Dikkat eksikliği hakkında detaylı bilgi : https://www.plmbrain.com/2018/01/25/dikkat-eksikligi-nedir/

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık