Diyet Ve Egzersiz Sonrası Uygulanan Coolsculpting Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet ve egzersiz programları sonrasında vücutta kalmış olan istenmeyen yağların uzaklaştırılması ve tam bir zayıflama elde edilmesi için bölgesel incelme programları tercih edilebilir. Son yıllarda çok sık şekilde kullanılan bölgesel incelme programlarından birisini de soğuk lipoliz işlemi oluşturmaktadır. Coolsculpting olarak da adlandırılan bu işlem, belirli medikal tesislerde uzmanlar tarafından belirli cihazlar sayesinde uygulanabilmektedir.

Genel uygulama kapsamında coolsculpting nedir sorusunun cevabı için diyet ve egzersiz sonrası bölgesel fazlalıkları yok eden bir sistemdir yanıtı verilebilir. Bu uygulama kullanılan teknolojik sistem ve yardımcı kozmetik elemanlar ile birlikte yağların parçalanması sonucunda estetik katkı sağlayan bir sistemdir.

Vücutta görülen inatçı yağlardan kurtulmak için öncelikle coolsculpting nedir sorusunun cevabı net bir şekilde açıklanmalıdır. Bu sistem, FDA onaylı bir uygulama olmak ile birlikte çoğu zaman tek seans sayesinde vücuttaki istenmeyen yağların uzaklaştırılmasını sağlayan bir medikal uygulamadır. Bu uygulama; karın, sırt, bel, kalça, diz ve bacak gibi birçok bölgede uygulanabilen bir bölgesel incelme imkanı sunmaktadır.

Kısa süreli işlem avantajı ve kalıcı sonuç elde edilmesi gibi noktalar sayesinde coolsculpting çok daha geçerli bir tercih nedeni oluşturmaktadır. Bu nedenle günümüzde bölgesel incelme elde etmek isteyen her kişinin sorduğu soruların başında coolsculpting nedir sorusu yer almaktadır. İşte bu kapsamda sistem için tedavi uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin soğuğa maruz bırakılması ve ısısı düşen yağ hücrelerinin yapısı bozulması ile birlikte parçalanarak metabolizma faaliyetleri ile vücuttan atılması sistemidir, denilebilir.

Zeltiq Coolsculpting İle Bölgesel İncelme Nasıl Elde Edilir?

Medikal merkezlerde uygulanan bir sistem olarak zeltiq coolsculpting işlemi sayesinde bölgesel incelme elde edilebilir. Ancak bu sistemin uygulanabilmesi için öncelikle her hastada anatomik, dermatolojik ve genel bir inceleme yapılması gerekir. Bu inceleme kapsamında hastalarda herhangi bir sağlık problemi bulunmuyorsa, tedaviye başlanabilir.

Yapılan incelemeler sonrasında zeltiq coolsculpting işlemi için bazı hastalarda tek seans bazı hastalarda iki ya da üç seans gibi işlem uygulanmasına karar verilebilir. Tek bir uygulama sayesinde dahi yağların 1/3 oranında azalması gibi bir imkan elde edilmesi ile birlikte özellikle hareketsiz bir yaşama sahip olan kişilerde daha fazla seans gerekliliği ortaya çıkabilir.

Erkek veya kadın olmak üzere 18 yaş üstündeki kişilerin tümünde anesteziyi ya da cerrahi işlem gerekmeden ağrısız, acısız ve konforlu bir sistem ile tedavi uygulanır. Özellikle zeltiq coolsculpting işlemi için belirtilebilecek en önemli noktayı konfor oluşturmaktadır. Öyle ki tedavi sırasında dinlenme ve uyuma imkanı dahi elde edilebilir. Tedavi sonrası iyileşme süreci gerekmez, ödem oluşmaz, estetik yapı kolaylıkla elde edilebilir. Tedavi sonuçları genellikle iki hafta sonrasında başlamak ile birlikte net sonuçlar 4 ay gibi sürelere ulaşan bir periyotta ortaya çıkabilir. Ancak en önemli avantaj olarak sonuçların kalıcı olması bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık