Fenistil Jel Nedir Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Fenistil iltihapsız deri hastalınlarında kullanılmakta olan ve oldukça etkili bir ilaçtır. Deri hastalıklarındaki kaşıntı, döküntü ve zararlı böceklerin ısırmalarından meydana gelen deri sorunlarında kullanılır. Fenistil jel deri üzerine uygulandıktan sonra kaşıntı ve tahrişinde geçmesini sağlamaktadır. Fenistil jel aynı zamanda isilik ve suçiçeği gibi hastalıklarında tedavisi için kullanılmakta olan bir jeldir. Suçiçeği tedavisinde kullanılmakta olan Fenistil jel doktor önerisiyle alındığında sivilceler içinde kullanılabilmektedir.

Fenistil jel o kadar güvenilir bir ilaçtır ki bebek ve çocuklarda bile yine uzman doktor kontrolünde kullanılabilen bir jeldir. Fenistil jel günde 2 ila 4 defa iltihaplı bölgeye uygulanarak kullanılır. Fenistil jel 10,22 tl fiyatıyla eczanelerde satılmakta olan ve uygulama esnasında göz ile ağıza temas edilmemesi durumunda herhangi bir zararı olmayan, sadece kimi kişilerde ciltte alerjik reaksiyona neden olabilmektedir.

Fenistil 30 gramlık tüpler halinde satılmakta olan ve oldukça etkili bir merhemdir. Şişlik, kızarıklık ve alerjik reaksiyonlar içinde kullanılabilmekte olan merhemdir. Kaşıntı ve döküntü durumunda ciltte meydana gelen sağlık problemlerini Fenistil jel sayesinde ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Fenistil jel de dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise geciken dozlardan sonra telafi için kesinlikle aşırı doz kullanılmamalıdır. Fenistil jeli diğer ilaçlarla kullanmanıza gerek duyulmadan tek başına etkili bir merhemdir. Fakat diğer ilaçlarla birlikte kullanmak istediğinizde doktorunuzdan tavsiye alabilirsiniz. Fenistil jel eczanelerde oldukça uygun fiyatlarda 30 gramlık tüpler halinde satılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık