Rottweiler Irkı Nasıldır?

Sponsorlu Bağlantılar

Kalın, kısa tüylü dış katmanla beraber, tekrar kalın iç tüy katmanı vardır. Her vakit siyahın üzerine kahverengi lekeler şeklinde olmalıdır. Bazıları uzun tüylü, beyaz göğüslü olabilir fakat bu ırkta bu tür renkler ideal değildir. İdeal olmamak ile birlikte satılık rottweiler köpekler genelde siyah ve bazı bölgelerinde kahverengi bulunmaktadır.

Rottie olarak da tanınan bu tür köpeklerin kökeni sığır otlatmaya kullanıldıkları Roma İmparatorluğu devresine kadar dayanır. İsmini Almanya’da ufak bir kasaba olan Rottweil’den alır. 1800’lerde nesli tükenme tehlikesi geçirmesine karşın bu gün bekçi, iz sürme, çoban, polis köpeği olma gibi bir çok özelliğinden ötürü hayli tanınmış bir türtir. Yenilmez görüntüsünün yanısıra güçlü,cesur bir yapısı vardır. Bilinen Rottweiler’lardan numune olarak; TheConan O’ Brien Show’dan kukla TriumphInsult Comic Dog ve FerrisBueller’sDayOff’dayer alan aile köpeği numune verilebilir.

Dominant yapıları eğitimlerinin sakin, sık ve sıkı olmalıdır. Öğrenmeye hevesli olmaları ile beraber itaat eğitimi muhakkak olmalıdır. Bir çok tür sportif aktiviteye uyum sağlamasının belki de en mühim nedeni akıllı olmasıdır. Akıllı olması köpekler arasında bir adım önde olması demek olduğundan ortaya çıkarılan satılık rottweiler cinsi köpeklerin daha çok istek görmesini sağlamaktadır.

Günlük egzersizlere gereksinim duyarlar. Ormanda gezintiye çıktığınızda yanınıza alabilirsiniz. Bisiklet sürerken yanınızda koşabilirler; yüzmeyi ve top ile oynamayı severler. Fakat yapabileceğinden çok egzersiz dilerseniz bunu ona yaptıramazsınız.

Yeterli egzersiz yapıldığında apartmanda da yaşayabilmektedir. Bahçeli evlerde kolaylıkla yaşayabilirler. Bu yüzden satılık rottweiler alındığı zaman bahçeli evlerde beslemeniz daha doğru olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık