18. Gebelik Haftası İşler Değişiyor

1.351 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 18. haftasında anne adayları için işlerin yeniden biraz daha zorlaşmaya başladığı bir dönemdir. Bebeğiniz büyüdükçe onu beslemek zorlaşacaktır. Hem kendiniz için hem de bebek için beslenme şeklinize dikkat etmeniz gereken bir süreçte olduğunuzu unutmayın. Vücut sürekli olarak bebeği yeteri düzeyde beslemeye odaklandığı için damarlardan pompalanan kan miktarı artmakta ve kan damarları gevşemektedir. Yaşanan bu durum anne adaylarında tansiyon düşmesi sorunlarının yaşanmasına neden olur. Tansiyon düşüklüğü gebeliğin 18.haftasında anne adaylarının zorlanmasına neden olurken bol bol dinlenme size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Gebeliğin 18. Haftasında Neler Yaşanır?

Gebeliğin 18.haftasında bebeğin durumu anne adaylarını mutlu edecek pek çok önemli gelişmenin yaşanmasını sağlar. Henüz yaptırmadıysanız mutlaka testlerinizi bu hafta sonuna kadar tamamlamanız çok önemlidir. Yine bir önceki dönemde yaptırdığınız testlerin sonuçları tehlikeli sınırlarda çıktıysa mutlaka amniyon sentez ile örnek alınması da önerilmektedir. Çıkacak sonuç kesin bir sonuç olmamakla beraber testin yanılma payı düşüktür.

Hamilelikte 18. Hafta Anne Adayı ve Bebeğin Durumu

Yine gebeliğin 18. haftası içerisinde anne adayları bebeklerinin hareketlerini çok daha net bir şekilde hissetmeye başlar. Bebeğiniz ellerini sık sık açıp kapatır ve parmak gelişimi güçlenir. Gözleri normal boyutlarına ve normal şekillerine yaklaşır. Erkek bebeklerde prostat oluşumu bu hafta içerisinde tamamlanır. Bebeğin gelişimi hızla devam eder ve ağırlığı 210 grama kadar çıkabilir. Bebeğin boyu için pek çok kadın doğum uzmanı tahminde bulunmak istemese de yine de ortalama olarak bu hafta içerisinde olan bebeklerin boyları 20 santime ulaşmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık