25. Hafta Gebelik Genel Bilgiler

1.007 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yaklaşık olarak futbol topu büyüklüğüne ulaşan rahminiz bel bölgenizde yer alan sinirlere baskı yapmaya başladığı için bel ağrıları yaşıyor olabilirsiniz. Bu dönemi daha rahat bir şekilde atlatabilmek adına uzun süre oturmamak ya da aynı pozisyonda durmak zorundaysanız örneğin işte çalışırken koltukta oturmak gibi sık sık pozisyon değiştirmek bel ağrılarınızı azaltmanız açısından önemlidir. Yine kilonuzu yakından takip etmeniz ve çok fazla kilo almamaya özen göstermeniz de belinize fazladan yük binmesini engellemeniz açısından önemlidir.

25. Hafta Gebelik Genel Bilgilendirme

Gebeliğin 25.haftasında bebek yaklaşık 800 gram ağırlığına ulaşırken boyu ise 33 santimetre civarındadır. Ancak gerçekleştirilen ölçümlerde yanılma payı her zaman vardır ve doktorunuz aksini söylemedikçe bebeğinizde bir gelişim geriliği yaşandığını düşünmemeniz önemlidir. Çünkü gebeliğin 25.haftası artık bebeğin annenin duygularından etkilenmeye başladığı bir dönemdir ve mümkün olduğunca annenin sakinliğini koruması, stresten uzak durması gerekir.

Gebeliğin 25. Haftasında Detaylı Bilgiler

Doktorunuz size gebeliğin 25. haftasında bebeğin gelişimi hakkında detaylı bilgi verecek ve gerçekleştirdiği ultrason ile görüntülemenin ardından boyu ve kilosunu size söyleyecektir. Ancak her bebeğin gelişiminin farklı olduğu unutulmamalıdır. Bebeğin kilo ve boyu farklı pek çok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Anne ve babanın doğum kilosu, annenin gebelik boyunca beslenme düzeni ve kronik hastalıklar bebeğinizin farklı kilolar göstermesine neden olur. Burada unutulmaması gereken bebeğin kilosunun onun sağlık göstergesi olmadığının bilinmesidir. Düşük kilolu doğan bir bebek çok sağlıklı olabileceği gibi normal kiloda doğan bir bebeğin de çeşitli sağlık sorunları bulunabilmektedir.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık