34. Hafta Gebelik ve Bebeğinizle İlgili Bilgiler

876 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Rahim kaslarınız artık sayılı günler kalan doğum için kendisini daha iyi şekilde hazırlanmak amacı ile sık sık yalancı doğum sancıları ile kasılır. Gebeliğin 34. haftası içerisinde yaşanan kasılmalar bu nedenle çoğu zaman doktora başvuruda bulunmanızı gerektirmeyecek gebeliğe bağlı olarak yaşanan kasılmalardır. Ancak kasılmalar birbirlerine takip eden bir düzene sahiplerse ve gitgide şiddetleniyorsa bu durumda erken doğun ihtimali değerlendirilmelidir.

Hamilelikte 34. Hafta Bebeğin Durumu

Gebeliğin 34. haftasında bebek yaklaşık olarak 2200 gram olarak ölçülür. Ancak bebeğin en az 1680 gram en fazla ise 2930 gram olması gerekir. Sınırda dahi olsa bile bu ölçülere sahip bebekler normal kabul edilir. Anne adaylarının sürekli olarak kilo ve boy takibi yapmaktan vazgeçmeleri, sadece doktorlarının sözlerine güvenmeleri en doğru davranış olacaktır. Bebeğiniz 35.haftadan itibaren artık çok daha hızlı bir şekilde kilo almaya başlayacak ve günde 20-30 gram arası alarak kendisini doğuma hazırlayacaktır.

Gebelikte 34. Hafta Beslenme

Gebeliğin 34.haftasında beslenme bu nedenle önemlidir. Bebeğin hızlı kilo artışına karşı anne adaylarının kendisini savunmaları gerekmektedir. Anne adayları kendi vücut depolarının kullanımına mahal vermeden sebze ve meyve ağırlıklı olarak beslenmeye özen göstermelidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık