35. Hafta Gebelik ve Doğum Sürecine Yaklaşma

824 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik döneminin 35. haftasında doğum sürecinin iyice yaklaşması anne adaylarının bebeklerinin davranışlarını daha yakından takip edebilmelerini mümkün kılmaktadır. Gebeliğin 35. haftası ile beraber bebeğin sık sık hareket etmesinin en önemli nedeni kaslarını güçlendirmeleri ve dış dünyaya hazır hale gelmeleridir. Bu sebeple bebeğin normalden çok az hareket ettiği ya da uzun süredir hareket etmediği durumlarda hiç vakit kaybedilmeden doktorunuzun bilgilendirilmesi gerekir. Ancak anne adayının çok yorgun olması, az uyuması ya da çok uzun süreli açlık yaşaması bebeğin hareketlerinin azalmasına neden olabilir.

Gebelikte 35. Hafta Yaşanacaklar

Doktorunuz bu hafta gerçekleştireceği ultrason çekimi ile bebeğininiz uyluk kemiğini ölçerek kesin gebelik haftasını belirleyecektir. Vücudun en uzun kemiği olarak bilinen uyluk kemiğinin ölçümü sonucu belirlenen gebelik haftası için yanılma payı sıfırdır. Bu nedenle doktorunuzun belirlediği gebeli haftası tayinine güvenmeniz gerekir.

Hamilelikte 35. Hafta Neler Olur?

Gebeliğin 35.haftasında annenin kilosu arttığı için hareketlerinde yaşanan zorluk artar ve yine uykusuzluk sorunu yaşanabilir. Uyku sorununu çözmenin en kolay yolu doğru yatış pozisyonunu belirlemek ve eşinizin de yardımı ile karnınızı bir yastık ile desteklemektir. Yine bacaklarınızın arasına yastık koymakta yarar sağlayacaktır. Yine gebelik yastığı olarak bilinen yastık vücudu desteklediği için uyku pozisyonu sorununuzu büyük bir kolaylıkla çözecektir. Gebeliğin 35.haftasında bebeğin ağırlığı 2490 gram ve boyu 44 santimdir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık